Serkan DURAN IT Blog

Microsoft Teams App Templates

15.04.2021
1.260
Microsoft Teams App Templates

Microsoft Teams, Microsoft 365′te işlerinizin tümünü kolay ve daha hızlı yapılması için uygulamaları ve hizmetleri bütünleştiren, dijital iş birliğine dayalı bir çalışma alanı olduğunu sanırım bilmeyenimiz kalmadı. Microsoft Teams’de App Templates – Uygulama şablonları ise, açık kaynak topluluğu tarafından oluşturulan ve GitHub‘da bulunan Microsoft Teams için üretim ortamlarına hazır uygulamalardır. Sektöre özgü olabilen veya farklı endüstri türlerinde yaygın olan ortak iş birliği zorluklarını ve gerçek sorunları çözmekle kalmaz sekmeler, botlar, mesajlaşma uzantıları, web uygulamaları içerirler veya bunların hepsinin bir arada olduğu kombinasyon olabilirler. Unutulmaması gereken önemli bir nokta, uygulamalar tamamen açık kaynak ve ücretsiz olarak sunulsa da uygulamaların  Azure veya farklı bileşenleriyle ilişkili abonelik maliyetleri gibi lisansı satın almanız gerekebilir.

Uygulama şablonlarını daha iyi anlamamıza yardımcı olacak temel avantajlarına bakalım.

Uygulama şablonları, geliştirilirken güvenlik prosedürleri, kod kalitesi ve telemetri gibi uygulama geliştirmenin tüm temel yönleri göz önünde bulundurularak geliştirilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Resim-1

Plug and play deneyimi, Tüm hizmetleri Microsoft Azure’da barındırmanıza olanak tanıyan dağıtım komut dosyalarını içermektedir. Uygulamaları dağıtmak için herhangi bir kodlama yapmanıza gerek kalmaz.

Üretim ortamlarınıza hazır uygulamalar, güvenlik ve altyapı konusunda önerilen uygulamalardır tüm değişiklikler, sürekli uyumluluğun sağlanması için gözden geçirilir.

Özelleştirile bilirlik ve genişletile bilirlik, Uygulama şablonlarının önemli avantajlarından biri, özelleştirilebilir olmalarıdır. Kaynak kodu veya uygulama paketlerinin tümü, gereksinimlerinize uyacak şekilde klonlamanız ve değiştirmeniz için GitHub’da mevcuttur. Bu uygulamaları özel markanızla geliştirebilir veya ek işlevler ekleyebilirsiniz.

Ayrıntılı dokümantasyon ve destek, Bazı hatalar nedeniyle uygulama dağıtımı sırasında başarısız olma ihtimali vardır. Karşılaşabileceğiniz sorunlar için çözüm mimarisi, dağıtım ve yapılandırma adımları hakkında uçtan uca dokümantasyon erişebilir ya da GitHub’da topluluğunda sorun kaydı açarak tartışmaya açabilirsiniz.

Celebrations , Bu uygulama, ekip üyelerinin özel günlerinde seçilen tüm ekiplere mesaj göndererek birbirlerinin doğum günlerini, yıl dönümlerini ve diğer yinelenen etkinlikleri kutlamalarına yardımcı olur.

FAQ Plus, önceden tanımlanmış bir veri tabanından gelen bir soruya cevap veren ve bir cevap bulamadığında bir insanı bu soruya cevap vermesi için meşgul eden bir konuşma botudur.

Expert Finder, Uzman Bulucu, belirli organizasyon üyelerini becerilerine, ilgi alanlarına ve eğitim özelliklerine göre tanımlayan bir Microsoft Teams botudur. Üyeler, bir kuruluş içinde, Azure Active Directory kullanıcı profillerinin anahtar sözcük aramasıyla eşleşen uzmanlar oluşturmanızı sağlamaktadır.

Attendance, bir Power Apps sekmesidir. Genellikle öğrenme ve eğitim ortamlarındaki mevcudiyeti kaydetmek için tasarlanmıştır. Kullanıcılar geçmişte 30 güne kadar katılımı işaretleyebilir veya düzenleyebilir ve tüm bir grup veya bireysel katılımcılar için özetlenmiş katılım raporlarını görüntüleyebilir.

HR Support, İK ekibinden bir destek uzmanına Soru-Cevap botudur. Bot’a bir soru sorulabilir ve bot bilgi tabanında yer alıyorsa bir cevapla yanıt verir. Değilse, bot kullanıcının bir sorgu göndermesine izin verir ve bu sorgu, ekibinin kendi içinden gelen bildirimlere göre hareket ederek destek sağlamaya yardımcı olan önceden yapılandırılmış bir uzman ekibine gönderilir. Ek olarak, bot, soruda önceden yapılandırılmış etiketleri arayarak önerilen İK politikalarına / sorularına bağlantılar önerir.

Icebreaker – Bu uygulama, her hafta bir buluşma için rastgele iki ekip üyesini eşleştiren ve ekip ruhunu motive etmesine yardımcı olan bir bottur.

Microsoft Teams Uygulama Şablonları çok sayıda avantaj sağladığını görebiliyoruz en önemlisi de uygulamaları kullanıcılarınıza hızlı bir şekilde ulaştırmanıza yardımcı olur. Herhangi bir geliştirme yapmadan sadece uygulama şablonunu dağıtın ve kullanmaya başlayın.

Bu yazımın devamı olarak Microsoft Teams Uygulama şablonlarıyla Uygulama dağıtım sürecini inceleyeceğiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN