Serkan DURAN IT Blog

Microsoft Office 365 Grup Etkinlik Raporları

02.02.2021
1.015
Microsoft Office 365 Grup Etkinlik Raporları

Microsoft Office 365 Grup Etkinlik Raporları

Microsoft Office365 etkinlik raporları, kuruluşunuzdaki ürünler genelinde ve etkinliği hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olmaktadır. Her bir ürün içindeki etkinlikler hakkında daha ayrıntılı bilgi vermek için bireysel ürün düzeyi raporlarını incelemenizi sağlar. Microsoft Office 365 grupları raporunda, kuruluşunuzdaki Office 365 gruplarının etkinliği hakkında bilgi edinebilir ve kaç Office 365 grubu oluşturulduğunu ve kullanıldığını görebilirsiniz.

 

Resim-1

Başlamak için Office 365 Yönetici Portalı’na açalım, Raporlar menüsünden “Kullanım” sekmesini açıyoruz.

Resim-2

Kullanım sayfasından “bir rapor seçin” tıklayın ardından “Grup etkinliği” seçelim.

Resim-3

Microsoft, 365 grupları raporu son 7 gün, 30 gün, 90 gün veya 180 gün etkinlik eğilimleri görülebilirsiniz. Ancak, raporda belirli bir günü seçerseniz, tablo (7) geçerli tarihten itibaren 28 güne kadar verileri gösterir (raporun oluşturulduğu tarih göstermez).

Gruplar Etkinliği sayfasından, tüm geçerli Grupların yanı sıra aşağıdaki bilgileri de görebilirsiniz.

  • Grup ismi
  • Son faaliyet tarihi
  • E-posta alındı
  • Posta kutusu toplam öğeleri

Her bir rapordaki verileri genellikle son 24 ila 48 saati kapsar.


Resim-4

Ayrıca ” Dışa Aktar ” ı tıklayarak grup etkinliğini dışa aktarma seçeneğinde mevcut csv dosyası, üstte görüntülenen bilgilerle otomatik olarak indirebilirsiniz.

Resim-5

“Dışa Aktar” bağlantısını seçerek verilerini dışa aktarır ve daha fazla analiz için basit sıralama ve filtreleme yapmanızı sağlar. 2000’den az kullanıcınız varsa, raporun kendisindeki tabloda sıralayabilir ve filtreleyebilirsiniz. 2000’den fazla kullanıcınız varsa, filtrelemek ve sıralamak için verileri dışa aktarmanız gerekir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN