Serkan DURAN IT Blog

Microsoft Teams Nisan – Mayıs Güncellemelerinde Yeni Özellikler

08.06.2020
1.500
Microsoft Teams  Nisan – Mayıs Güncellemelerinde Yeni Özellikler

Teams’de, Çok Pencereli Sohbet, kullanıcıların sohbet konuşmalarını ana ekrandan ayrılarak ayrı pencerelere açarak daha verimli bir şekilde çoklu görevler yapmalarını sağlayan yeni bir Microsoft Teams özelliğidir.Kullanıcılara sunumu Nisan ayının başından başlayarak Mayıs ayı sonuna kadar tamamlanacak.Ayrıca roadmap‘de belirtilen tarihlere göre Sohbet için Mayıs’ta tamamlanması sonrasında, çağrı ve toplantılar için Haziran ayında kademeli olarak devreye alınması planlanmaktadır.

Çoklu Pencere Sohbeti özelliği varsayılan olarak tüm kullanıcılar için etkinleştirilicek ve bu özelliğe sahip olmanız için  gereken ekstra bir işleme ihtiyacınız olmayacak.

Resim-1

Teams uygulamasında, sohbet sekmesinde sohbet ekranınının sağ üste bulunan  simge tıklayarak sohbet penceresini ayırabilir veya  “…” tıklayın.

Resim-2

açılan menüden “Sohbeti ayır” seçimi yapın.

Resim-3

karşınıza ana ekranda ayrı olarak kullanıcı ile sohbet penceresi gelecektir.Ekran üzerinden sohbet metin, emoji gönderimi, dosya gönderimi ve ileti teslim seçenekleri gibi özellikleri kullanabilirsiniz.yazımın başında ifade ettiğim gibi haziran ayında çağrı ve toplantı özellikleride bu gruba dahil olacak.

Microsoft, Teams’de yaptığı yenilikleri temel olarak Skype kurumsal uygulamasına  ve bazıları da kullanacı geri bildirimlerine  dayalı olarak geliştirmektedir.

Resim-4

Teams’de yeni gelen dikkat çekici özeliklerden biride, toplantıyı düzenleyen  kişi toplantıdan çıksa dahi diğer katılımcıların devam edebilmesiydi. Bu yeni özellik, toplantı yöneticisinin “End Meeting” özelliğinin dahil olması ile birlikte toplantının tüm katılımcılar için sonlanmasını sağlıyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN