Serkan DURAN IT Blog

Microsoft Teams’de Arşivleme Özelliği

22.05.2020
1.786
Microsoft Teams’de Arşivleme Özelliği

 

Microsoft Teams ekibinizi arşivleme özelliğini kullanarak, Arşivlediğimiz ekibi ilerleyen zamanlarda etkinleştirmek veya ihtiyaç duyduğunuz ekibe ait içerikleri kullanmak isterseniz ekibinizi geri yükleyebilirsiniz. Arşivleme işlemeni yalnızca ekip sahipleri arşivleyebilir ve geri yükleyebilir. Ekip arşivlendikten sonra tüm ekip etkinliği dondurulur. Hiç kimse yeni görüşmeler başlatamaz veya bir kanaldaki yayınları yanıtlayamaz, kanal ekleyemez veya kaldıramaz, ekip ayarlarını düzenleyemez veya uygulama ekleyemez.

 

Resim-1

“Ekipler” bölümündeki alt bölümde bulunan çark simgesinden “Ekipleri yönete” tıklıyoruz.

Resim-2

“Ekipleri yönet” sağ bölümünde kullanıcıların sahip olduğu ekipler listelenir. Arşivlemek istediğimiz ekibin yanındaki “…” simgesine tıklıyoruz.

Resim-3

Açılan menüden “Ekibi arşivle” tıklıyoruz.

Resim-4


Kişilerin ekiple ilişkili SharePoint sitesinde ve Wiki sekmesindeki içeriği düzenlemesini engellemek için SharePoint sitesini ekip üyeleri için salt okunur yap’ı isteğe bağlı olarak seçebilirsiniz. “Arşivle” tıklıyoruz.

Resim-5

“Ekipleri yönet” sekmesinde “Arşivlenmiş” olarak ekibimizi görmekteyim.

Resim-6

Arşivlenmiş ekibimizi geri yüklemek için ekibimizin yanındaki “…” simgesine tıklıyoruz ve “Ekibi geri yükle” tıklıyoruz.

Resim-7

Geri yüklenen ekibimiz “Etkin” başlığı altından görüntülendi. Ekibimiz Microsoft Teams uygulamasında eski ayarları ile kullanabiliriz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN