Serkan DURAN IT Blog

Vinchin Backup & Recovery v6.5 ile Yeni Gelen Özellikler Yayınlandı!

23.12.2021
790
Vinchin Backup & Recovery v6.5 ile Yeni Gelen Özellikler Yayınlandı!

Vinchin Backup & Recovery v6.5, dahil edilen yeni özellikler yedekleme tekniğiyle kurumsal düzeyde sanallaştırma kullanıcıları için yeni nesil yenilikçi veri koruma çözümleri sunmaya devam ediyor ve gelişmiş yedekleme ve geri yükleme performansı ile iş ortamlarınızı  güçlendiriyor.

Ne var ne yok?

  • MSP’ler için Çok Kiracılı Yedekleme Çözümü

Vinchin Backup & Recovery v6.5, yönetilen hizmet sağlayıcıların müşterilere güçlü BaaS (Hizmet Olarak Yedekleme) ve DRaaS’ı (Hizmet Olarak Felaket Kurtarma) kolayca sunmaları için çok kiracılı yönetim modu sağlar. Tümü tek bir platforma entegre edilmiş eksiksiz veri koruma özellikleriyle, tek bir pencereden kiracılar oluşturabilir ve sistem kaynaklarını tahsis edebilirsiniz. İşlevsellikten ödün vermeden esneklik ekleyerek Vinchin çok kiracılı yönetim modu, işinizin büyümesini takip eden daha ölçeklenebilir bir yedekleme altyapısı oluşturmanıza yardımcı olur.

Her kiracının yedekleme ortamı tamamen yalıtılmıştır, böylece müşterileriniz self servis portal üzerinden şirket kaynaklarına yalnızca yetkili kullanıcıların erişebileceğini bilmenin rahatlığını yaşayabilir. Ve ana yöneticilerin alt kullanıcılar için kısıtlı özellik/kaynak erişim izni ayarlamasına izin veren bir özellik olan rol tabanlı erişim denetimiyle, her kiracının en kritik verilerinin güvenlik düzeyi daha da geliştirilebilir.

  • Platformlar Arası Kurtarma (V2V)

Veri merkezinde hibrit bir sanal platforma sahip olmak günümüzde o kadar yaygın görünüyor ki, desteklenen daha esnek operasyonlarla daha yüksek BT sistem performansını güçlendiriyor. Bu nedenle, farklı sanal platformlar arasında veri geçişi artık çoğu modern işletmenin temel bir ihtiyacı olabilir.

BT iş yüklerini bir sanal platformdan diğerine geçirmeniz veya orijinalinin zarar görmesi nedeniyle önemli hizmetleri veya veri dosyalarını hızla yeni bir sanal platforma kurtarmanız gereksin, Vinchin çapraz platform kurtarma (V2V) özelliği, ihtiyaçlarınızı kolayca almanıza yardımcı olabilir. hedefler. VMware, Citrix XenServer/Hypervisor, XCP-ng, Oracle Linux Virtualization Manager/oVirt, OpenStack, Sangfor HCI, Huawei FusionCompute ve H3C CAS/UIS destekli 10’dan fazla sanallaştırmayla, minimum yazılım dağıtım maliyetiyle verilerinizi platformlar arasında zahmetsizce geçirebilirsiniz. .

  • Vinchin Sistem Yapılandırma Yedeklemesi

Vinchin Backup & Recovery v6.5, artık Konfigürasyon Yedekleme özelliği ile sistemin kendisini korumayı desteklemektedir. Yedekleme havuzu genişletmesi, yama kurulumu, yedekleme sistemi yükseltmesi veya geçişi gerektiğinde, tüm sistem yapılandırma dosyalarını önceden yedekleme erişimini kolayca bulabilirsiniz, böylece herhangi bir iş hatası nedeniyle yedekleme sistemi çökse bile, yine de buna sahip olabilirsiniz. yedekleme verileri kullanılarak hızlı bir şekilde geri yüklenir. Hem otomatik mod hem de manuel ayar modu, Yapılandırma Yedeklemesi için geçerlidir ve iş düzeninize en uygun sistem koruma planını ayarlayabilirsiniz.

  • Veritabanı Yedekleme ve Kurtarma

Vinchin Backup & Recovery v6.5, hem fiziksel sunuculardaki hem de sanal ana bilgisayarlardaki veritabanı dosyalarınızı sıcak uygulama tutarlı yedekleme ile korumak için MySQL, SQL Server ve Oracle Veritabanı API’lerini çağırır. Yedek kopya özelliğini planlanmış yedekleme ile birleştirmek, birincil yedekleme hasar görse veya saldırıya uğrasa bile kritik verilerin her zaman yüksek düzeyde kurtarılabilir olması için elinizde birden fazla veri kopyası olmasını sağlar.

  • Yedekleme Veri Şifreleme ve Yedekleme Depolama Koruması

Fidye yazılımlarının veya diğer kötü amaçlı yazılımların neden olduğu veri kaybını daha etkili bir şekilde önlemek için, Vinchin Backup & Recovery v6.5’e yeni, benzersiz veri şifreleme teknolojisi ve yedek depolama koruma teknolojisi uygulandı. Yedekleme veri iletim işlemi sırasında, tüm kritik yedekleriniz banka düzeyinde algoritma ile aynı anda şifrelenecektir, böylece bilgisayar korsanları bile yedeklerinizi çalsalar bile veri dosyalarına erişmelerinin bir yolu yoktur. Ve zaten Vinchin yedekleme sunucusunda depolanan yedeklemeler için, yetkisiz uygulamalar tarafından herhangi bir yedekleme verisi değişikliği doğrudan reddedilecek ve fidye yazılımlarının saldırı başlatma şansı olmayacaktır.

 

Kritik BT iş yüklerinizin güvenlik seviyesini daha da artırmak için yeni teknolojileri entegre etmenin yanı sıra, kullanıcı dostu BT operasyonu konsepti de en son sürümde gösterilmeyi unutmadı.

Temel Özellik Güncellemeleri

  • Gelişmiş Kurtarma İşi Yapılandırması

Gelişmiş tarih geri yükleme performansı için Vinchin Backup & Recovery v6.5’e daha yüksek esneklik eklendi. İşleri vCPU’yu, sunucu belleğini, disk biçimini ve daha fazlasını kurtarmak için yapılandırabilir ve daha doğru kurtarma uygulamak için size daha fazla seçenek sunabilirsiniz.

 

  • SSH Aracı Entegrasyonu

Vinchin Backup & Recovery v6.5, PC’ye ekstra SSH aracı yüklemeden web tarayıcısı aracılığıyla yönetim arayüzünü doğrudan ziyaret etmeniz için Web SSH’yi (Web Güvenli Kabuk) entegre eder ve işleri süper kolaylaştırmak için BT yönetimini optimize eder.

 

  • İş Silmeden Önce Şifre

Vinchin Backup & Recovery v6.5’te yedekleme verilerini veya bir yedekleme işini silmek için, onay için parola girmeniz gerekir. Bu, hatalı işlemlerden kaynaklanan gereksiz yedekleme veri kaybını etkili bir şekilde önleyebilir.

 

  • Kullanıcı Dostu Simge Tasarımı

Vinchin Backup & Recovery v6.5, yönetmek ve izlemek istediğiniz eklenen sanal platformu eskisinden daha kolay bulabilmeniz için simgedeki farklı sanallaştırma platformlarının özelliklerine uyar.

 

  • İyileştirilmiş Veri Tekilleştirme Performansı

Vinchin Tekilleştirme, daha hızlı veri aktarım hızı ve yedek depolama tasarrufu için, ancak daha iyi performansla, yedeklerdeki sıfırlanmış veri bloklarını çıkarmaya devam ediyor.

 

Modern BT altyapısının çevikliğine uyum sağlayan Vinchin Backup & Recovery v6.5, güçlü işlevsellikten ödün vermeden esneklik, güvenilirlik ve kullanım kolaylığını daha iyi bir araya getiriyor. Vinchin ile bugün dakikalar içinde kendi veri koruma planlarınızı oluşturun!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN