Serkan DURAN IT Blog

NAKIVO Backup & Replication ile Microsoft 365 Verilerinizin Kontrolünü Sizde Olsun

06.12.2020
1.073
NAKIVO Backup & Replication ile Microsoft 365 Verilerinizin Kontrolünü Sizde Olsun

Günümüzde çoğu kuruluş, verilerini barındırdıkları ortamlar için  yedekleme çözümü kullanır. Buna şirket içi veya bulutta bulunan veri merkezleri dahildir. NAKIVO Backup & Replication, hem şirket içi veri merkezlerinde hem de Microsoft 365 Hizmet olarak Yazılım (SaaS) ortamında verilerinizi korumak için güçlü özelliklere sahiptir.

Office 365’i yedekleme ve geri yüklemek için NAKIVO Backup & Replication v9.3 sürümü ile kullanıma sunulmuştu.Office365 detayını girmeden Nakivo diğer özelliklerini şöyle kısaca bir özet geçeyim. Sanal, fiziksel, bulut, SaaS ortamları, yedeklemeleri buluta, teybe veya şirket içi yerel cihazlar ile entegre çalışıyor olması, Active Directory entegrasyonu ile yönetimi basitleştirebileceğiniz  daha bir çok felaket durumları için bir çok seçenek ve özellik ile gayet basit ve kullanışlı yedekleme çözümüdür.

 

 

Microsoft Office 365 için yedekleme

 

 

Microsoft Office 365 yedeklemek: NAKIVO Backup & Replication, görev açısından kritik verilerinizin her zaman erişilebilir ve kurtarılabilir olmasını sağlamak için Microsoft Office 365 için güvenilir ve esnek koruma sağlar. Exchange Online posta kutularınızı ve OneDrive İş kullanıcı hesaplarınızı yedeklemek için Microsoft Office 365 için Yedeklemeyi kullanabilirsiniz. Felaket durumunda, e-postaları, ekleri, dosyaları ve klasörleri anında orijinal veya özel konumlara geri yükleyebilirsiniz.

 

Desteklenen Microsoft Office 365 Uygulamaları ve Hizmetleri

 

  • Çevrimiçi Exchange
  • OneDrive İş

Resim

 

  • Exchange Online posta kutuları ve OneDrive İş kullanıcı hesaplarının artımlı yedeklemelerini gerçekleştirin.
  • Tüm e-postaları, klasörleri ve dosyaları ihtiyaç duyduğunuz yere hızla geri yükleyin.
  • Uyumluluk ve e-keşif için Microsoft Office 365 yedeklemelerinde ihtiyacınız olanı alın.
  • Sektördeki en uygun fiyatlı Microsoft Office 365 yedekleme çözümlerinden biri olması.
  • Tek bir yazılım dağıtımında binlerce kullanıcıyı koruyun.
  • Telefon, sohbet ve e-posta yoluyla 7/24 destek ve bakım dahildir.

 

Artımlı yedekleme :

İlk tam yedeklemeden sonra, Microsoft Office 365 yedeklemeleri artımlıdır ve yalnızca yeni nesneler yedeklenir. Bu sayede, daha hızlı yedeklemeler ve daha düşük depolama alanı gereksinimleri ile sonuçlanır.

Şirket İçi Yedekleme

Şirket içinde yedekleri depolama hesaplarınızın ve posta kutularınızın çevrimdışı yedeklemeleri ile Microsoft Office 365 veri güvenliğinizi ve erişilebilirliğinizi geliştirin.

Uzun Süreli Yedek Saklama

Microsoft Office 365 yedeklemeleriniz için 4.000’e kadar kurtarma noktası tutabilirsiniz. Görev açısından kritik verileri ihtiyaç duyduğunuz sürece korumak için bunları günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak değiştirin.

Granül Kurtarma

Şirket içi yedeklemelerden e-postalara, eklere, dosyalara ve klasörlere kolayca göz atabilir, bunları arayabilir, ön izleyebilir ve kurtarabilirsiniz. Exchange Online nesnelerini orijinal veya özel posta kutularına ve OneDrive dosyalarını ve klasörlerini yetkili OneDrive hesaplarına kurtarabilirsiniz.

Picture

Neden NAKIVO Backup & Replication ile Microsoft Office 365 Verilerinizi  Yedeklemeliyiz?

Hızlı ve Esnek Yedeklemeler

NAKIVO Backup & Replication, Microsoft Office 365 verilerinizi yerinde depolamaya yedeklemenizi sağlar. Bu şekilde, tüm Exchange Online ve OneDrive İş verilerinizi hızlı ve verimli bir şekilde koruyabilirsiniz. Alternatif olarak, yedeklemek için bireysel posta kutularını ve kullanıcı OneDrives’i seçebilirsiniz. Varsayılan olarak, Microsoft Office 365 yedeklemeleri ilk tam yedeklemeden sonra artımlıdır ve yalnızca yeni öğeler kopyalanır. Bu yaklaşım, yedekleme sürecini hızlandırır ve disk alanından tasarruf sağlar.

Gelişmiş Planlama Seçenekleri

NAKIVO Backup & Replication ile Microsoft Office 365 yedekleme işlerini geçici olarak çalıştırmak yerine veri koruma politikanıza göre otomatik olarak çalışacak şekilde planlayabilirsiniz. Takvim Panosu, geçmiş, mevcut ve gelecekteki Microsoft Office 365 yedekleme işleri dahil olmak üzere tüm veri koruma faaliyetlerinizi görüntüleyerek yedekleme işlerinize net bir genel bakış sunar. BuBu, yedekleme faaliyetlerinizin daha bilinçli planlanmasına olanak tanır, böylece yedekleme pencerelerini optimize edebilir, iş çakışmalarını önleyebilir ve olası ağ tıkanıklığını azaltabilirsiniz.

Erişilebilir Çevrimdışı Yedeklemeler

Microsoft Office 365 verilerinizin bir kopyasını çevrimdışı ve şirket içinde tutmak için NAKIVO Backup & Replication’ı kullanın. Exchange Online posta kutularının ve e-postaların ve OneDrive İş dosya ve klasörlerinin çevrimdışı yedeklemeleri sayesinde verileriniz siber güvenlik tehditlerine karşı güvende olur. EkEk olarak, yerinde Microsoft Office 365 yedeklemeleri ile verileriniz üzerinde tam kontrole sahip olursunuz. Herhangi bir Microsoft Office 365 verisi kaybolur veya bozulursa, ihtiyacınız olanı ihtiyaç duyduğunuz anda kurtarabilirsiniz. Bir hesabın güvenliği ihlal edilirse, ihtiyacınız olan sürümü seçin ve öğeleri orijinal posta kutusuna, OneDrive’a veya özel bir konuma geri yükleyin.

Esnek Granül Kurtarma

NAKIVO Backup & Replication, kayıp veya bozuk Microsoft Office 365 verilerinin kurtarılması söz konusu olduğunda esneklik sunar: neyi geri yüklemek ve nasıl geri yüklemek istediğinizi seçin Posta kutusu klasörlerini (Gelen Kutusu, Önemli, Taslaklar, Yıldızlı vb.) Ve tek tek e-postaların yanı sıra OneDrive dosyalarını veya klasörlerini doğrudan yedeklerden kurtarın. ParçalıParçalı nesne kurtarma ile, ihtiyacınız olanı kurtarmak için tüm Exchange Online veya OneDrive İş kullanıcı hesabını tam olarak kurtarmanız gerekmez.gerekmez. Kurtarma noktasını seçin, içeriğe göz atın, öğeyi seçin ve orijinal konumuna veya başka bir posta kutusuna veya OneDrive’a kurtarın.

Yedeklemelerde Uyumluluk Aramaları

NAKIVO Backup & Replication tam olarak ihtiyacınız olanı bulmanıza ve yedeklerinizden hızlı bir şekilde almanıza yardımcı olmak için gelişmiş arama yetenekleri sunar.Yasal uyumluluk gereksinimlerini karşılamak veya e-keşif taleplerini karşılamak için bilgi sağlamanız gerekip gerekmediğini, Microsoft Office 365 yedeklerinizin merkezi görünümü, yerel OneDrive İş ve Exchange Online yedeklemelerinize göz atarak gerekli verileri bulmanızı ve almanızı kolaylaştırır. BirBir anahtar sözcük girdiğinizde yazılım, e-posta konu satırında, e-posta gövdesinde, e-posta adresinde ve dosya veya klasör adında Exchange Online ve OneDrive İş yedeklemelerinde e-postalar, dosyalar ve klasörler için arama yapar.

Sezgisel Web Arayüzü

Microsoft Office 365 verilerinin yedeklenmesi veya kurtarılması gibi temel veri koruma faaliyetlerinin karmaşık olması veya kapsamlı teknik beceriler gerektirmesi gerekmez.NAKIVO Backup & Replication size basit bir web arayüzü sağlayarak Microsoft Office 365 yedekleme ve kurtarma işlemlerini tek bir cam bölmeden yönetmeyi kolaylaştırır. Çözümün nasıl kullanılacağı konusunda personeli eğitmek için çok fazla zaman ve kaynak harcamak zorunda kalmadan zahmetsiz Microsoft Office 365 yedekleme yönetimi sağlayın. Her zaman ve her yerde erişilebilen arayüz, kullanım kolaylığı ve esneklik göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır.

Özelleştirilebilir Veri Saklama

NAKIVO Backup & Replication ile, Microsoft Office 365 verileriniz üzerinde tam kontrol sağlayan esnek saklama politikaları oluşturabilirsiniz. Günlük, haftalık, aylık veya yıllık olarak döndürülebilen 4.000’e kadar kurtarma noktasıyla, Exchange Online ve OneDrive yedekleme verilerinizi havuzda ihtiyaç duyduğunuz sürece saklayabilirsiniz. Uygun saklama politikası ile, gerekli verileri almak için zamanında geri dönebilmenizi sağlarken depolama alanı tüketimini optimize edebilirsiniz.

Kullanıcı Erişim Kontrolleri

Veri kaybına ve bozulmasına bilgisayar korsanları veya siber suçluların yanı sıra deneyimsiz kullanıcılar veya hoşnutsuz çalışanlar neden olabilir.NAKIVO Backup & Replication’daki rol tabanlı erişim kontrolü (RBAC) ile, tüm kullanıcıları ve kullanıcı gruplarını ve bunların rollerini tek bir cam bölmeden kolayca yönetip izleyerek Microsoft Office 365 yedeklerinizin güvenliğini artırabilirsiniz. Maksimum verimlilik için, yedeklemelerinize kimlerin erişebileceğini, çalışanlarınızın mevcut verilerle hangi eylemleri gerçekleştirebileceğini ve sorumlulukların BT personeli arasında nasıl dağıtılması gerektiğini parçalı olarak kontrol edin.

Hızlı ve Esnek Yedeklemeler

NAKIVO Backup & Replication, Microsoft Office 365 verilerinizi yerinde depolamaya yedeklemenizi sağlar. Bu şekilde, tüm Exchange Online ve OneDrive İş verilerinizi hızlı ve verimli bir şekilde koruyabilirsiniz. Alternatif olarak, yedeklemek için bireysel posta kutularını ve kullanıcı OneDrives’i seçebilirsiniz. Varsayılan olarak, Microsoft Office 365 yedeklemeleri ilk tam yedeklemeden sonra artımlıdır ve yalnızca yeni öğeler kopyalanır. Bu yaklaşım, yedekleme sürecini hızlandırır ve disk alanından tasarruf sağlar.

Gelişmiş Planlama Seçenekleri

NAKIVO Backup & Replication ile Microsoft Office 365 yedekleme işlerini geçici olarak çalıştırmak yerine veri koruma politikanıza göre otomatik olarak çalışacak şekilde planlayabilirsiniz. Takvim Panosu, geçmiş, mevcut ve gelecekteki Microsoft Office 365 yedekleme işleri dahil olmak üzere tüm veri koruma faaliyetlerinizi görüntüleyerek yedekleme işlerinize net bir genel bakış sunar. Bu, yedekleme faaliyetlerinizin daha bilinçli planlanmasına olanak tanır, böylece yedekleme pencerelerini optimize edebilir, iş çakışmalarını önleyebilir ve olası ağ tıkanıklığını azaltabilirsiniz.

Erişilebilir Çevrimdışı Yedeklemeler

Microsoft Office 365 verilerinizin bir kopyasını çevrimdışı ve şirket içinde tutmak için NAKIVO Backup & Replication’ı kullanın. Exchange Online posta kutularının ve e-postaların ve OneDrive İş dosya ve klasörlerinin çevrimdışı yedeklemeleri sayesinde verileriniz siber güvenlik tehditlerine karşı güvende olur. Ek olarak, yerinde Microsoft Office 365 yedeklemeleri ile verileriniz üzerinde tam kontrole sahip olursunuz.Herhangi bir Microsoft Office 365 verisi kaybolur veya bozulursa, ihtiyacınız olanı ihtiyaç duyduğunuz anda kurtarabilirsiniz. Bir hesabın güvenliği ihlal edilirse, ihtiyacınız olan sürümü seçin ve öğeleri orijinal posta kutusuna, OneDrive veya özel bir konuma geri yükleyin.

Esnek Granül Kurtarma

NAKIVO Backup & Replication, kayıp veya bozuk Microsoft Office 365 verilerinin kurtarılması söz konusu olduğunda esneklik sunar: neyi geri yüklemek ve nasıl geri yüklemek istediğinizi seçin.Posta kutusu klasörlerini (Gelen Kutusu, Önemli, Taslaklar, Yıldızlı vb.) Ve tek tek e-postaların yanı sıra OneDrive dosyalarını veya klasörlerini doğrudan yedeklerden kurtarın. Parçalı nesne kurtarma ile, ihtiyacınız olanı kurtarmak için tüm Exchange Online veya OneDrive İş kullanıcı hesabını tam olarak kurtarmanız gerekmez. KurtarmaKurtarma noktasını seçin, içeriğe göz atın, öğeyi seçin ve orijinal konumuna veya başka bir posta kutusuna veya OneDrive’a kurtarın.

NAKIVO Backup & Replicationn  dakikalar içinde yedeklerinizi kurtarmamıza olanak tanıyan kararlı yedekleme çözümü ve işletmelerinizde mutlaka kullanmanız gerektiğini söyleyebilirim , bu da iş operasyonlarımızı her zaman kullanılabilir durumda tutmak için son derece yararlı.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN