Serkan DURAN IT Blog

NAKIVO Backup & Replication V10’daki Yenilikler Neler?

24.07.2020
965
NAKIVO Backup & Replication V10’daki Yenilikler Neler?

 

 

 

 

 

 

Nakivo Backup & Replication yazılımı konusunda sıkça yazmaya çalışıyorum fakat Nakivo’nun hızına yetişmem gerçekten zor oluyor daha önceki yazılarımda birçok özelliği ve yeniliklerinden bahsetmiştim tekrar yazmama gerek olmadığını düşünüyorum IT sektöründe bilmeyenimiz yoktur. Her zaman söylediğim gibi Nakivo’nun hızına diğer üretici firmaların yetişmesi bu hızla devam ederse zor gibi görünüyor. Lafı uzatmadan beta sürümünde de bahsettiğim v10 yeniliklerinde neler var inceleyelim.

 

 

 

V10’daki Yenilikler Neler?

 

VSphere 7 desteği: NAKIVO Yedekleme ve Çoğaltma artık VMware’in sunucu sanallaştırma platformunun en son sürümü olan vSphere 7’de çalışan VM’ler için yedekleme ve çoğaltmayı desteklemektedir.

 

Wasabi Yedekleme: Sanal ve fiziksel makinelerin, Oracle veri tabanlarının ve Amazon EC2 bulut sunucularının yedeklerini ve yedek kopyalarını uygun fiyatlı ve esnek bulut depolama hizmeti olan Wasabi’ye gönderin.

 

Tam P2V Kurtarma: Fiziksel makineleri yedeklemelerden VMware VM’lerine kurtarın veya fizikselden sanalya geçişler gerçekleştirin. Tam bir P2V kurtarma, üretim ortamlarına hazır fiziksel makinelerin sanal kopyalarını oluşturur.

 

Linux İş İstasyonu Yedekleme: Ubuntu 18.04 Desktop ve 20.04 Desktop çalıştıran Linux iş istasyonlarının uygulamaya duyarlı, artımlı yedeklemelerini gerçekleştirin. Tüm iş istasyonlarını hızla kurtarın veya tek tek dosyaları ve nesneleri doğrudan yedeklemelerden geri yükleyin.

Diğer Geliştirmeler:

  • Microsoft 365 hesapları için uygulama izinleri güncellendi.
  • CentOS v7.0-7.6 desteği
  • Linux iş istasyonu desteği
  • Amazon S3’e Yedekleme Geliştirmeleri

Düzeltilen Sorunlar:

Nakivo Backup & Replication v9.4’ün Kritik Sorunu

Skip unused blocks özelliğiyle, nadir durumlarda potansiyel olarak kullanılmayan alanın ötesinde veri bloklarını atlayabilme sorunu düzeltildi. NAKIVO Backup & Replication v9.3 ve önceki sürümlerinin kullanıcıları bu sorundan etkilenmez. NAKIVO Backup & Replication v9.4 kullanıyorsanız aşağıdakileri yaptığınızdan emin olun:

  1. NAKIVO  v9.4.2 veya v10.0 olarak güncelleyin.
  2. İşlerinizi yeniden çalıştırın.

Bilinen Sorunlar:

  • Eski lisanstaki eksik bilgiler nedeniyle bakımın bitiş tarihini yanlış görebilirsiniz.  Güncel bir lisans almak için lütfen support@nakivo.com ile iletişime  geçin.
  • Eski lisanstaki eksik bilgiler nedeniyle v7.2 ve daha eski sürümlerden güncelleme yapamayabilirsiniz.  Güncel bir lisans almak için lütfen support@nakivo.com ile iletişime  geçin.
  • Western Digital NAS paketini eski bir sürüme düşürmek mümkündür, bu da ürün yapılandırmasının kaybolmasına neden olabilir.
  • NAKIVO  v10.0 olarak güncellerken, tüm logolar özelleştirilmiş olanlar da dahil olmak üzere NAKIVO varsayılan logosuyla güncellenecektir.

 

Kullanıcı Arayüzü Geliştirme

Nakivo Backup & Replication Kullanıcı Arayüzü  kullanım kolaylığını, verimliliği ve kontrolü sunuyor ancak gelişmiş kullanıcı deneyimi sunuyor.Merkezi gösterge tablosu artık daha basit ve daha kolay veri koruma yönetimi için daha da sezgiseldir.

Tüm yeni özellikleri ve daha fazlasını denemek için NAKIVO Backup & Replication v10’un tam özellikli ücretsiz deneme sürümünü indirin ve sanal, fiziksel, bulut ve SaaS ortamlarınızı bugün korumaya başlayın.

Yedekleme ve kurtarma endüstrisi hakkındaNAKIVO’dan gelecek sürümleri ve haberleri takip edin!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN