Serkan DURAN IT Blog

NAKIVO Backup & Replication v9.1 yayınlandı

22.01.2020
1.548
NAKIVO Backup & Replication v9.1 yayınlandı

 

Bir önceki yazımda NAKIVO’nun 9.1 beta sürümü hakkında yeni özelliklerine dair yazımı yayınlamıştım. Nakivo son iki yıl boyunca geliştirmeleri bir üst seviyeye taşıyan birçok temel önemli özellikler sundu. NAKIVO, production ortamları ve kritik verilerin yedeklemesi ve recovery işlemleri için zaman ve maliyet tasarrufu sağlayabilirsiniz. Nakivo’nun en son sürümünde nelere var ? v9.1 ürününü ve yeni gelen özellikleri inceleyelim.

Fiziksel sunucu yedeklemesi, sürüm 9’dan beri var olan bir özellik, ancak 9.1 sürümü ile Linux sunucuları’da bu özelliğe sahip oldu. Yapınızda bazı fiziksel Linux sunucularınız varsa, yedeklerinizi aynı konumda yedekleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. Web tabanlı kullanıcı ara yüzünden kritik seviye kullanıcıların dizüstü bilgisayarınızı, Sunucuları uzaktan yedekleyebilirsiniz.

Nakivo Backup and Replication,VMware vSphere, Microsoft Hyper-V, Nutanix AHV, Amazon AWS EC2 sunucularıyla uyumluluğu beraberinde, aynı zamanda fiziksel Windows ve Linux sunucu yedeklemesine de sahip.

Nakivo’yu yükleme ortamları için sadece Windows’u değil, Linux makinesini de kullanabilirsiniz. Yedeklerinizi depolamak için bir NAS cihazı satın almayı planlıyorsanız, Nakivo backup yapınızda NAS cihazına kurulabileceğinden Nakivo uyumluluk listesini kontrol edebilirsiniz.

Nakivo Backup and Replication 9.1 sürümünden Fiziksel sunucu yedekleme özelliğin  kullanıcının etkileşimi olmadan ağ üzerinden uzaktan yüklenebilmektedir.

NAKIVO Backup & Replication v9.1 sürümüyle birlikte, üç yeni ana özellik bulunuyor;

  • Linux Physical Server Backup
  • Native Backup to Tape Support
  • Instant Verificatio


Resim-1

Linux Physical Server Backup – NAKIVO Backup & Replication’ın son sürümü data protected yeteneklerini tamamen yeni bir seviyeye taşıdı. Fiziksel Windows Server Yedekleme dışında, hybrid ortamların korunmasını sağlayan fiziksel Linux makinelerinizi yedekleyebilirsiniz.NAKIVO Backup & Replication v9.1  ile, Linux Server iş yüklerini, uygulama verilerinin tutarlılığını sağlayarak, komut dosyalarını kullanarak uygulama modunda yedekleyebilirsiniz. Zaman ve depolama kaynaklarından tasarruf etmenizi sağlayarak, Network Acceleration özelliği sayesinde yoğun LAN ve WAN trafik durumunda bile yedekleme hızını artırabilirken, genel veri tekilleştirme ve sıkıştırma depolama alanı gereksinimlerini önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olmaktadır.


Resim-2

Native Backup to Tape Support V9.1’in önemli geliştirmelerden biride Backup to Tape özelliği, Data protect seçeneği ile artık, kritik bilgilerinizi veri yedeklerinizi kolayca teybe aktarabilirsiniz. İşletmeler genellikle disk tabanlı yedeklemelere veya bulut tabanlı yedeklemelere güvenmekle birlikte, teyp yedeklemeleri yüksek güvenilirlikleri, maliyet verimliliği ve düşük bakım ihtiyaçları nedeniyle hala yaygın olarak kullanılmaktadır. Disk tabanlı çözümlerle daha yüksek düzeyde güvenlik ve güvenilirlik sağlayarak kötü amaçlı yazılıma, bilgisayar korsanlığına ve fiziksel veya elektronik hasara karşı daha az hassastır.

NAKIVO Backup & Replication ile yedeklerinizi teybe verilerinizi yedekleyebilir ve arşivleme amacıyla kullanabilirsiniz. Nakivo WORM teyp kartuşları,LTO tape libraries ve bağımsız teyp sürücülerini desteklemektedir.


Resim-3

Instant Verification – Backup Verification veri koruma sürecinin en ihmal edilen bölümlerinden biridir. Birçok işletme aldıkları yedekleri doğrulamıyor. Doğrulanmamış yedeklemeler, ileride başınıza sorun çıkarması muhtemeldir. Nakivo önemli bir özellik bünyesine katarak yedeklerinizi doğrulamak için otomatik bir yöntem sağlıyor.

NAKIVO v9.1 ile VMware Tools veya Hyper-V Integration Services’in yedeklerinizin sağlığını kontrol etmenin yanı sıra, yedeklemeden hemen sonra bir VM boot verification doğrulayabilirsiniz.

NAKIVO Backup & Replication v9.1 deneme sürümünü ücretsiz Buradan indirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN