Serkan DURAN IT Blog

NAKIVO v10.4 Beta’daki Yenilikler

01.07.2021
1.036
NAKIVO v10.4 Beta’daki Yenilikler

NAKIVO, Backup ve  Replication ürününe işlevsel özellikler katmaya devam ediyor. v10.4 Beta sürümü ile duyurduğu özellikler odak noktası daha çok güvenlik tarafı olmuş.başlıkları sıralamam gerekirse stabil bir repository alanı ile değiştirilemez bir yedekleme ortamına sahip olacaksınız.İki faktörlü kimlik doğrulaması ve diğer bir ana özellik olarak aramıza katılan SharePoint Online Full Site Kurtarma işlevi katılmış olacak.

Peki bu v10.4 sürümündeki ana özellikler nasıl çalışacak biraz daha derinlemesine bakalım.

Immutable Repository

Repository (Depolama) alanınız değiştirilemez hale gelmiş olacak bu sayede alınan yedeklerinin bütünlüğü bozulmamış,  kötü amaçlı yazılımlar tarafından değiştirilmeye, silinmeye veya şifrelenmeye karşı tam koruma sağlayacaktır.

Two-Factor Authentication (2FA)

Kullanıcılarınız için iki faktörlü kimlik doğrulamayı (2FA) etkinleştirme, Google Authenticator veya eposta doğrulama kodu ile güvenliğinizi arttıabileceksiniz.

SharePoint Online Full Site Recovery

NAKIVO  ile, bir Microsoft 365 posta kutularının tamamını veya tek tek posta kutularını, OneDrive İş kurulumlarını ve bu hesaptaki SharePoint Online sitelerini yedekleyebilirsiniz. 

Microsoft 365 hesaplarınız için bir yedekleme işi oluştururken, hangi öğelerin yedekleneceğini, yedeklerin nerede depolanacağını, yedekleme işinin ne sıklıkta çalışacağını ve diğer yedekleme seçeneklerini belirleyebilirsiniz.

 

amazon kartı

v10.4 Beta’yı indirin ve Amazon gift kazanma şansı yakalayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN