Serkan DURAN IT Blog

NAKIVO Backup & Replication v9.2 ve Microsoft Office 365 Backup Özelliği

14.02.2020
1.358
NAKIVO Backup & Replication v9.2 ve Microsoft Office 365 Backup Özelliği

 

Bulut tabanlı hizmet veren kuruluşlar arasında tartışmasız lider konumda olan Microsoft olduğu aşikâr bu alanda, şirket içi Microsoft Office uygulamaları kullanmak da dâhil, çoğu kurumsal ortamın da kullanma alışkanlığı iş yüklerimizi önemli derecede kolaylaştırıyor. Onprem de olduğu gibi bulut hizmetlerinin yedeğini almak son derece önemli ve kritik yedeklemelerinizi asla yedeklediğiniz ortamda saklamamalıyız. Çalışma ortamınızda sorunlar varsa, aynı yerde depolanırsa yedeklemeleriniz büyük olasılıkla aynı sorunlara sahip olacaktır.

Office 365 için yedekleme hizmeti neden almalıyım?

Kritik uygulamaları Office 365 üzerinde güvenli ve sorunsuz kullanmanın anahtarı bulutta nerede olursa olsun verilerinizi koruyabilmektir.

Office 365, aşağıdaki nedenlerden kaynaklanan riskleri veya veri kayıplardan korumaz:

  • Hatalı kullanıcı işlemleri
  • Ransomware

Son kullanıcılar, Office 365 ortamında depolanan verileri yanlışlıkla veya bilerek silebilir ve Son zamanların kokulu rüyası Fidye yazılımı, sadece dosya depolama bağlamında düşünülür. Ancak, fidye yazılımı bulut e-postanızı etkileyebilmektedir. Bu nedenle
işletmeler, Office 365 verilerini etkin bir şekilde yedekleme politikasına veya yöntemine sahip olmalıdır.

NAKIVO Backup & Replication Sanallaştırılmış, fiziksel ve bulut ortamlarını yedekleme hizmetleri ve hızla büyüyen yapısı ile yeni bir adım atarak NAKIVO Backup & Replication 9.2’nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Hem şirket içi fiziksel hem de sanal kaynaklarınızı ve Office 365 ortamlarını korumak isteyenler için önemli yeni bir özellik. NAKIVO Backup & Replication v9.2 beta sürümüne bir göz atalım.

Dünya genelinde birçok kuruluşlar, iş süreçlerini yönetmek ve veri depolamak için Microsoft Office 365 kullanıyor. Güçlü veri koruma ilkesini benimseyen NAKIVO, Office 365 için yedekleme ve kurtarmayı desteklemek üzere NAKIVO Yedekleme ve Çoğaltma 9.2’yi yayımladı. Bu yeni sürüm, Exchange Online hesapları için uçtan uca koruma sunarak kesintisiz ticari işlemler ve hizmetlerin sunulmasını sağlıyor.


NAKIVO Backup & Replication 9.2 Neler sunuyor?

Backup: NAKIVO Backup & Replication 9.2, tüm Exchange Online hesaplarını veya tek tek posta kutularını yedekleyebilir. Kullanıcılar artık ilgili işlere otomatik olarak yeni posta kutuları ekleyebilirken, Exchange Online veri korumasına daha ayrıntılı bir yaklaşım sağlar. Çözüm, zaman ve depolama alanı kaynaklarından tasarruf ederek artımlı yedeklemeyi destekler.

Yedekleme verilerinin mümkün olan en yüksek güvenilirliği ve erişilebilirliği sağlamak için NAKIVO Backup & Replication 9.2, Microsoft Office 365 yedeklemelerini yerel olarak depolayabilir. Verilerini tam olarak kontrol edebilirsiniz.

Microsoft Office 365 hesaplarınızı ve posta kutularınızı yedeklemeye başlamadan önce, bunları NAKIVO Inventory’e eklemeniz gerekir.

NAKIVO Backup & Replication 9.2’yi Microsoft Office 365 hesabı eklemek için aşağıdaki adımları uygulayın.


Resim-1

‘Inventory- Add New’ sekmesinden Microsoft Office 365 account tıklatın.

Resim-2

  • Display name: Hesap için tercih edilen adı girin.
  • Tenant IDMicrosoft Office 365 hesabınızı Azure Portal’a kaydederken oluşturulan Azure Kimliğinizi girişi yapın.
  • Azure Client ID:Microsoft Office 365 hesabınızı Azure Portal’a kaydederken oluşturulan Azure client kimliğinizi girişi yapın.
  • Azure Client SecretAzure Portalı’ndan alınan Azure client secret girişi yapın. (Azure kimlik bilgilerini edinme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Office 365 Kimlik Bilgilerini Edinme bölümüne bakın.)

Resim-3

‘Nakivo’ alanına hesabımız eklenmiş olarak görmekteyiz

Recovery: NAKIVO en son sürümüyle, kullanıcılar Exchange Online hesabında bulunan herhangi bir öğeyi geri yükleyebilir. Yeni işlevsellik ve sezgisel ürün arayüzü ile posta kutuları, klasörler ve e-postalar hızlı ve zahmetsiz bir şekilde kurtarılabilir. Sürüm 9.2, ürünün esnekliğini geliştirerek kullanıcıların orijinal konumu veya farklı bir Exchange Online hesabını kurtarma hedefi olarak seçmelerine olanak tanır.

eDiscovery: NAKIVO Backup & Replication v9.2 kuruluşların Office 365 verilerinde eDiscovery ile Exchange Online posta kutularındaki ve e-postalarındaki tüm bilgiler, düzenleme ve uyumluluk gereksinimlerini karşılamak için anahtar kelimeler kullanılarak kolayca bulunabilir.

Advanced Scheduling options: NAKIVO Backup & Replication v9.2 ile Office 365 Exchange Online yedeklemeleri, gereksinimlerinize bağlı olarak geçici olarak çalıştırılabilir veya planlanabilir. Takvim gösterge arayüzünden kolayca planlayabilir veya kontrol edebilirsiniz. Bu sayede herhangi bir çakışmayı veya olası sorunu kolayca görmenize yardımcı olur.

Lisans Maliyeti: NAKIVO Backup & Replication, Microsoft Office 365 Yedekleme için benzersiz fiyatlandırması ile yıllık abonelik, posta kutusu başına 10 $ ‘dan başlar, bu da rakiplerden iki kat daha ekonomiktir. NAKIVO, Office 365 çözümünüzün ihtiyaçları ile birlikte ölçeklendirmek için korumanız gereken herhangi bir sayıda posta kutusunu yedeklemek için ölçeklendirilebileceğini söylüyor.

NAKIVO Backup and Replication v9.2 deneme sürümünü buradan indirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN