Serkan DURAN IT Blog

NAKIVO Backup & Replication v9.1 Beta Yayınlandı

01.11.2019
1.550
NAKIVO Backup & Replication v9.1 Beta Yayınlandı

NAKIVO son iki yıl boyunca geliştirmeleri bir üst seviyeye taşıyan birçok temel önemli özellikler sundu. 2019 yılının ekim ayının sonlarına doğru atak yaparak yeni sürümü v9.1 Beta’yı yayınladı, son birkaç ay içinde birçok iyileştirme yapan NAKIVO, production ortamları ve kritik verilerin yedeklemesi ve recovery işlemleri için zaman ve maliyet tasarrufu sağlayabilirsiniz.

NAKIVO Backup & Replication v9.1 Kurulumu, diğer sürümlerde olduğu gibi en temel özelliği olan basit ve kolay kurulum yapılması test veya production ortamlarına kurulum yapılarak çalıştırılması oldukça kolaydır. Alışkın olduğumuz Nakivo kurulum aşamasında platform desteği ve appliance listesi aşağıdaki gibidir.

  • Windows Installer
  • Linux Installer
  • VMware Virtual Appliance
  • Nutanix AHV Virtual Appliance
  • Installer for NAS

Bu yazımda Nakivo’nun en son sürümü olan v9.1 ürününü ve yeni gelen özellikleri inceleyeceğiz.

NAKIVO Backup & Replication v9.1 Beta sürümüyle birlikte, üç yeni ana özellik bulunuyor. Bunlar aşağıdaki gibidir;

  • Linux Physical Server Backup
  • Native Backup to Tape Support
  • Instant Verification


Resim-1

Linux Physical Server Backup NAKIVO Backup & Replication’ın son sürümü data protected yeteneklerini tamamen yeni bir seviyeye taşıdı. Fiziksel Windows Server Yedekleme dışında, hybrid ortamların korunmasını sağlayan fiziksel Linux makinelerinizi yedekleyebilirsiniz.NAKIVO Backup & Replication v9.1 Beta ile, Linux Server iş yüklerini, uygulama verilerinin tutarlılığını sağlayarak, komut dosyalarını kullanarak uygulama modunda yedekleyebilirsiniz. Zaman ve depolama kaynaklarından tasarruf etmenizi sağlayarak, Network Acceleration özelliği sayesinde yoğun LAN ve WAN trafik durumunda bile yedekleme hızını artırabilirken, genel veri tekilleştirme ve sıkıştırma depolama alanı gereksinimlerini önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olmaktadır.


Resim-2

Native Backup to Tape Support V9.1’in önemli geliştirmelerden biride Backup to Tape özelliği, Data protect seçeneği ile artık, kritik bilgilerinizi veri yedeklerinizi kolayca tape aktarabilirsiniz. Işletmeler genellikle disk tabanlı yedeklemelere veya bulut tabanlı yedeklemelere güvenmekle birlikte, tape yedeklemeleri yüksek güvenilirlikleri, maliyet verimliliği ve düşük bakım ihtiyaçları nedeniyle hala yaygın olarak kullanılmaktadır. Disk tabanlı çözümlerle daha yüksek düzeyde güvenlik ve güvenilirlik sağlayarak kötü amaçlı yazılıma, bilgisayar korsanlığına ve fiziksel veya elektronik hasara karşı daha az hassastır.

NAKIVO Backup & Replication ile yedeklerinizi tape verilerinizi yedekleyebilir ve arşivleme amacıyla kullanabilirsiniz. Nakivo WORM tape kartuşları,LTO tape libraries ve bağımsız teyp sürücülerini desteklemektedir.

Resim-3

Instant Verification – Backup Verification veri koruma sürecinin en ihmal edilen bölümlerinden biridir. Birçok işletme aldıkları yedekleri doğrulamıyor. Doğrulanmamış yedeklemeler, ileride başınıza sorun çıkarması muhtemeldir.Nakivo önemli bir yetenek geliştirerek yedeklerinizi doğrulamak için otomatik bir yöntem sağlıyor.

NAKIVO Yedekleme ve Çoğaltma v9.1 Beta ile VMware Tools veya Hyper-V Integration Services’in çalışıp çalışmadığını kontrol etmenin yanı sıra, yedeklemeden hemen sonra bir VM boot verification
doğrulayabilirsiniz.

NAKIVO Backup & Replication v9.1 Beta deneme sürümünü Buradan indirebilirsiniz ve ücretsiz bir Amazon eGift Kartına sahip olabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN