Serkan DURAN IT Blog

NAKIVO Backup & Replication Kullanmanız için 21 Neden

04.02.2020
3.007
NAKIVO Backup & Replication Kullanmanız için 21 Neden

 

NAKIVO Backup & Replication, modern native yedekleme özellikleri sayesinde, kuruluşların ihtiyaç duyduğu esneklik ve ek özellikleri ile yedekleme altyapılarını etkin bir biçimde kullanım hizmeti sunar. Bu yazımda sizlere Nakivo’u neden tercih etmeliyiz? Bu sorunun cevabını vereceğim.

 

Kısa süre önce Nakivo 9.4 sürümünü yayınladı  Nakivo, yeni özellikler ve işlevler  eklemeye devam ediyor.

 

NAKIVO Backup and Replication v9.3 deneme sürümünü buradan indirebilirsiniz.

 

1.NAKIVO Backup & Replication, VM data protection and recovery %50 den fazla indirimli lisanslama ve bakım maliyetlerinizi azaltabilirsiniz.

2.VM Yedekleme Sanallaştırma için tasarlanan NAKIVO Backup & Replication hızlı ve güvenilir bir VM yedekleme çözümüdür. VMware, Hyper-V ve AWS EC2 ortamlarını yedekleme performansını artıran, güvenilirliği artıran, yönetimi azaltan gelişmiş özellikleri ve sonuç olarak zamandan ve paradan tasarruf edin.

3.Müşteri memnuniyeti önem veren Nakivo, müşterilerinin geri bildirimlerini hangi yeni özelliklerin eklenmesi gerektiğini düzenli olarak araştırarak sorunların giderilmesinde hızlı aksiyon alarak son yapılan anket ile %97,3 memnuniyet oranını yakalamıştır.

4.Nakivo’u,Nas tabanlı yedekleme cihazı Windows ve Linux işletim sistemine veya önceden yapılandırılmış VMware VA ve AWS AMI ortamlarına yükleyebilirsiniz.

NAS’a yükleyerek VMware veya Hyper-V altyapı yedeklemenizi yükleyebilirsiniz. Is yükleri, sanallaştırılmış ortamdan veri korumasını izole ederek ve 2X’e kadar performans sağlayabilirsiniz.

5.Nakivo, yazılım mühendisleri tarafından yüksek seviyede işlevselliğe dikkat edilerek kullanıcı dostu olmasına önem verilmiş. Yönetimi son derece kolay NAKIVO Backup & Replication, müşteriler tarafından basitlik ve kullanım kolaylığı nedeniyle övgüler aldığını ve ürün yönetim süresini %35 tasarruf imkânı sağlıyor.

6.Nakivo kurulumu için herhangi bir ek yükleme gerektirmez altyapınızda bütünleşik çalışır.

7.Eski yedekleme çözümleri veri doğrulu sağlamaz felaket durumlarında yedeklerin geri dönüşlerinde potansiyel yükleme hataları ve risklerle karşılaşırsınız. Nakivo yedekleme esnasında veri doğrulaması yaparak yedeklemeyi tamamlandıktan sonra kurtarma işlemine hazır eder. Tüm bu organizasyonu e-posta aracılığı ile rapor halinde yayınlayabilirsiniz.

8.VM yedek kopyalarınız zarar görebilir, yanlışlıkla silinebilir. Bu gibi değerli verilerinizi Nakivo ile yedek kopyalarınızı şirket dışına veya Azure/AWS cloud ortamlarına taşıyabilirsiniz.

9.Eski VM yedek çözümleri cloud entegrasyonu önemli hale gelmeden önce tasarlandığını düşünürsek Nakivo tamamen Azure/AWS cloud ve on premise yedekleme altyapısı kaynakları arasında sorunsuz ve entegre çalışmaktadır. Kuruluşların hyrid özelliklerinden yararlanmasına olanak tanır.

10.NAKIVO Backup & Replication  data storage mode kullanır bu mode sayesinde hangi yedekleme hangi kurtarma noktasına ait olduğuna anlamasını sağlar.

11.Eski VM yedekleme ürünlerinin birçoğuyla, aldığınız tek şey yedeklemedir. Nakivo gibi native yedekleme çözümleri ile replication özellikleri VMware,AWS EC2 ve Hyper-V ortamlarında anında oluşturularak VM kullanıma hazır hale getirilir. Bununla beraber 30 adede kadar kurtarma noktası kaydedebilirsiniz.

12.WAN ve LAN bağlantıları bant genişliğinde genellikle yavaş veya sınırlı olabilmekte, bu nedenle Nakivo veri aktarımını hızlandırmak için sıkıştırma ve trafik azaltma tekniklerini kullanır. Ortalama olarak, ağ yükünde%50 azalma ve veri aktarım hızının 2 kat artmasını sağlar.

13.NAKIVO Backup & Replication otomatik olarak LAN-free data transfer modes, kullanır. VM yedeklemesini ve replication hızını artırır ve ağınızdaki yükü azaltır.

14.NAKIVO Backup & Replication, VM’leri doğrudan sıkıştırılmış ortamdan anında önyükleme ve tekilleştirilen VM yedeklemeleri olanağı sağlar. Bu şekilde, sanal makinelerinizi beklemeden saniyeler içinde kurtarabilirsiniz. Çalıştıktan sonra tam geri yükleme ile VM’i kalıcı olarak canlı ortama geçirebilirsiniz. NAKIVO Backup & Replication ayrıca dosyalara göz atmanıza, aramanıza ve kurtarmanıza, Microsoft Exchange nesneleri, Microsoft SQL nesneleri ve Microsoft Active Directory nesneleri doğrudan erişim sağlayabilirsiniz.

15.Günümüzde Yedekleme Otomasyonu API entegrasyonu yaygın olarak kullanılmakta VM yedekleme replication ve kurtarma görevlerini otomatikleştirme ve düzenleme önemli bir bileşendir. Nakivo veri korumasını etkin bir şekilde izleme, otomasyon ve düzenleme çözümleri sağlar.

16.NAKIVO Backup and Replication, delivers Backup-as-a-Service and Disaster-Recovery-as-a-Service (BaaS ve DRaaS) olanağı sunar. Önemli parasal veya üretkenlik kaybına uğramamak için ihlal veya sistem arızası durumunda Nakivo kullanıyorsanız rahat olabilirsiniz. Her iki hizmet seçeneğinde de veriler bulutta korunur ve servis sağlayıcı tarafından yönetilir BaaS veya DRaaS hizmeti seçmeden önce, kritik verileri ve altyapıyı nasıl koruyabilecekleri arasındaki farkı anlamak önemlidir.

17.Nakivo kullanarak İşletim Sistemi, Sanallaştırma platformları ve Cloud (Microsoft Hyper-V, vSphere,AWS Cold HDD EBS) ortamlarının sektörleri ile güncelliğini uyum içerisinde hızlı bir şekilde hazırlar.

18.Nakivo her yılın çeyreğinde müşterilerine yeni özellikler sunmaktadır.

19.Eski yedekleme çözümleri genellikle karmaşık lisanslama modelleri kullanmaktadır. Nakivo lisanslaması basittir.VM Host makine başına sockets lisanslama modeli uygulanır.

20.Nakivo host makine için sadece 2 core cpu ve 4 gb ram gereksinimi bulunmaktadır. Küçük ve orta ölçekli ortamlar için bu bileşenler yeterli olacaktır.

21.Kolay Kurulum ve Ölçeklendirme eski yedekleme çözümleri aşırı derecede karmaşıktır ve genellikle haftalarca profesyonel hizmet gerektirir. NAKIVO kurulum işlemi 1 dakikadan daha kısa bir sürede devreye alınabilir. Büyük ve dağıtılmış ortamları desteklemek için ürün kolayca ölçeklendirilebilir.

 

Özetlersek, NAKIVO Backup & Replication, ortamları hızlı, güvenilir ve uygun fiyatlı bir VM yedekleme çözümüdür. Gelişmiş seçenekleri sayasinde yedekleme performansını artıran, güvenilirliği artıran, veri kurtarma planlarınızı hızlandıran ve bunun sonucunda, zamandan ve paradan tasarruf etmenize yardımcı olur.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN