Serkan DURAN IT Blog

Nakivo Backup & Replication 10.9 Beta: Yenilikçi Özelliklerle Veri Yedekleme ve Kurtarmada Bir Adım Önde

06.06.2023
995
Nakivo Backup & Replication 10.9 Beta: Yenilikçi Özelliklerle Veri Yedekleme ve Kurtarmada Bir Adım Önde

Veri yedekleme ve kurtarma, herhangi bir işletmenin sürekli olarak öncelik vermesi gereken bir konudur. İşletmeler, veri kaybı durumunda hızlı bir şekilde faaliyetlerine devam etmek ve iş sürekliliğini sağlamak için güvenilir bir yedekleme çözümüne ihtiyaç duyarlar. Nakivo Backup & Replication 10.9, bu gereksinimleri karşılamak için geliştirilen kapsamlı bir yedekleme ve kurtarma yazılımıdır. Bu makalede, Nakivo Backup & Replication Beta 10.9’un özelliklerine ve avantajlarına yakından bakacağız.

 

Bare-metal geri yükleme, veri kurtarma ve geri yükleme alanında, yedeklenen verilerin, bir bilgisayar sistemini “bare metal”den, yani önceden yüklenmiş yazılım veya işletim sistemine ilişkin herhangi bir gereksinim olmaksızın geri yüklemeye olanak tanıyan bir biçimde mevcut olduğu bir tekniktir.

Nakivo ile tüm fiziksel makineleri yedeklerden aynı veya diğer özdeş donanıma hızla geri yükleyebilir işletim sistemini ve uygulamaları yeniden yükleme veya ayarları yeniden yapılandırma zahmetinden kurtulun.Bir sistem arızası veya kötü amaçlı yazılım bulaşması durumunda, fiziksel makineyi daha önceki çalışır duruma getirin ve minimum kesinti ile operasyonlara devam edebilirsiniz.

Yedeklerinizi Kötü amaçlı yazılımlara karşı taranması, yedekleme verilerinizi kötü amaçlı yazılım veya fidye yazılımı bulaşmasına karşı tarayın ve gerektiğinde kullanılabilir olduğundan emin olun.NAKIVO Backup & Replication’ı Microsoft Windows Defender, ESET NOD32 Smart Security ve Sophos Endpoint Protection ile entegre edin ve kurtarmadan önce sanal makinelerinizi kötü amaçlı yazılımlara karşı tarayın.Kötü amaçlı yazılım tespitini gerektiren düzenlemelere ve raporlama standartlarına sürekli uyum sağlayın.

Doğrudan Tape ünitesinden kurtarma, tam sanal makineleri ve EC2 bulut sunucularını, teyp ortamında depolanan yedeklemelerden doğrudan altyapınıza kurtarın.Belirli sanal makineleri geri yüklerken, önce bir hazırlama havuzu kullanmayarak kurtarma sürelerini iyileştirebilirsiniz.Desteklenen platformlar VMware vSphere, Microsoft Hyper-V, Nutanix AHV ve Amazon EC2’dir.Ayrıca, fizikselden sanala (P2V) Kurtarma kullanarak teypte saklanan yedeklerden Windows ve Linux fiziksel makinelerini VMware VM’leri olarak geri yükleyebilirsiniz.

Yeni Desteklenen Platformlar

vSphere 8.0 Güncelleme 1 Desteği

En son sürüm için kapsamlı koruma.

NAKIVO Backup & Replication v10.9 BETAile ESXi VM’lerinizi ve uygulama verilerinizi korurken gelişmiş operasyonel verimlilik ve güvenlikten yararlanmak için en son vSphere 8.0 Güncelleme 1’e yükseltin.

Debian Desteği

Dağıtım ve veri koruması için yeni platform desteği.

NAKIVO Backup & Replication v10.9 Beta’yı Debian işletim sistemlerine kurun ve/veya Debian OS tabanlı fiziksel makinelerinizi koruyun.Debian 10.1 ve Debian 11.5’e kadar çalıştıran fiziksel makinelerin uygulamaya duyarlı, artımlı yedeklerini oluşturun.

Özellik Geliştirmeleri

Doğrudan bağlantı, daha fazla platform için güvenli tek bağlantı noktası bağlantısı. Bir VPN bağlantısı kurmadan tek bir bağlantı noktası üzerinden kiracı ortamlarına güvenli bir bağlantı kurun.Bu özellik, fiziksel makineler, Site Recovery, VMware Free ESXi ana bilgisayarları ve NAS tabanlı Taşıyıcılar için destek ekler.

Yerinde Arşiv posta kutularını ve posta kutularını/öğelerini Dava veya Yerinde Tutma etkinken yedekleyin.Yasal uyumluluk gereksinimlerini karşılamak için bu yedeklerden öğeleri anında kurtarın ve e-keşif isteklerini yerine getirmek için öğeleri kolayca bulun.

Exchange Sever için PST Kurtarma, özel posta kutuları, ortak klasörler ve e-postalar dahil olmak üzere Microsoft Exchange Server nesnelerini özel konumdaki bir PST dosyasına aktarın.PST dosyalarını kurtarmak ve Outlook verilerinizi güvende tutmak veya e-posta, kişiler, takvim öğeleri veya diğer Outlook verilerini arşivleme amacıyla depolamak için Nesne Düzeyinde Kurtarma işlevini kullanın.

Çok Kiracılı Dağıtımlar için Harici Veritabanı, büyük ortamlarda güvenilirliği en üst düzeye çıkarmak için NAKIVO Backup & Replication’ın dahili H2 veritabanından harici bir veritabanına geçiş yapın.Bu güncelleme, çok kiracılı ortamlar için destek ekleyerek harici veritabanı özelliğinin önceki sürümünü genişletir.Performansı artırmak ve altyapı büyüdükçe kesintileri önlemek için mevcut bir PostgreSQL veritabanını kullanın veya yeni bir veritabanı oluşturun.

Sonuç:

Nakivo Backup & Replication, işletmelerin verilerini güvenli bir şekilde yedeklemesine ve kurtarmasına yardımcı olan kapsamlı bir yazılımdır. Kullanıcı dostu arayüzü, hızlı yedekleme teknolojisi, çoklu platform desteği, anlık geri yükleme özellikleri ve güvenli veri depolama seçenekleriyle, işletmelerin veri yönetimi süreçlerini iyileştirir ve iş sürekliliğini sağlar. Nakivo Backup & Replication 10.9’u tercih ederek, verilerinizin güvende olduğundan emin olabilir ve veri kaybı durumunda hızlı bir şekilde iyileşebilirsiniz.

30 Dolarlık Amazon eGift KartınızıNasıl Talep Edebilirsiniz?

1. v10.9 Beta’yı indirin veaşağıdaki seçeneklerden biriyle devam edin.

2. Seçtiğiniz seçeneği belirtendestek paketini 14 Haziran 2023tarihine kadar
support@nakivo.com adresine gönderin.

3. Kısa bir anket doldurarak görüşlerinizi paylaşın

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN