Serkan DURAN IT Blog

Microsoft Teams’de Viva Nedir?

15.02.2021
1.544
Microsoft Teams’de Viva Nedir?

Microsoft, Geçtiğimiz Perşembe günü, her çalışanı yeni dijital çağ için güçlendiriyor sloganıyla, ilk Employee Experience Platform (EXP) “çalışan deneyimi platformu” olan Microsoft Viva’yı duyurdu. Pandemi döneminde Microsoft bir hayli uzaktan çalışma yöntemlerine odaklanmış durumdaydı bunu gözle görülür şekilde son bir yıllık Teams‘e katılan sayısız özelliklerden anlayabiliriz. Microsoft Viva platformu, Microsoft 365 ve Microsoft Teams yeteneklerini birleştiği ve Teams çatısı altında çalışan bütünleşik bir uygulamadır. Viva’nın kurumunuza katacağı yetenekler ise, insan kaynakları yeteneklerini, şirket iletişimlerini ve çalışanların öğrenim materyallerine erişimini desteklemek için tasarlanmıştır. Microsoft Viva ayrıca, Zoom, Salesforce ve SAP SuccessFactors gibi üçüncü taraf çözümlerle entegre olacak ve müşterilerin Microsoft Viva‘daki mevcut çalışan deneyimi yatırımlarını konsolide etmelerine olanak sağlayacak.

Resim-1

Genel olarak, Viva platformunun kuruluşlar içinde çalışanların “bağlılığını, kişisel gelişimi, öğrenmesini ve bilgisini” ele aldığı ön görülmektedir. Yeni bir platform olarak sunulurken, Viva, Microsoft’un daha önce yayınlamış olduğu çözümlerden oluşuyor gibi görünüyor.

Microsoft’un CEO’su Satya Nadella daha önce açıklamasına göre Viva ile insan kaynakları operasyonları artık İK’ya bırakılmayacak. İnsanların uzaktan çalıştığı bir zamanda, her organizasyonun birleşik bir çalışan deneyimi gerektiğini açıklamıştı.

Microsoft Viva,Yeni bir tür çalışan deneyimi başlangıç ​​olarak, dört modül içermektedir:

  • Viva Connections,
  • Viva Insights,
  • Viva Learning
  • Viva Topics daha fazlası da yolda…

Microsoft Viva, büyüme eksenli ekosistemi ile açık kaynak ve genişletilebilir özellikleri ile kurumlarınızın halihazırda sahip olduğu sistemler ve araçlarla entegre çözümler sunmaya devam edeceğinde şüphem yok.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN