Serkan DURAN IT Blog

Microsoft Teams Herkese Açık Canlı Etkinlik Nasıl Etkinleştirilir?

20.01.2021
1.551
Microsoft Teams Herkese Açık Canlı Etkinlik Nasıl Etkinleştirilir?

 

Microsoft Teams, kuruluşunuzdaki kullanıcıların video konferans, Webinar veya toplantı gibi organizasyonlar düzenleyerek geniş kitlelere çevrimiçi ulaşmanızı sağlamaktadır. Peki hangi senaryolarda fayda sağlayacağını bir iki vererek devam edelim. Örneğin piyasaya sürmeyi planladığınız yeni bir ürünü paylaşmak, eğitim oturumu, web semineri gibi birçok organizasyon için kullanılabilir.

Varsayılan olarak, live event özelliği yalnızca kuruluşunuzdaki kullanıcılar veya belirli kullanıcılar veya gruplar tarafından kullanılabilir. Tüm kullanıcılarınıza Teams Yönetim Merkezi aracılığıyla ile nasıl etkinleştireceğimizi inceleyeceğiz.


Resim-1

Team Live event düzenlemek istediğimde, genel yayın yapma özelliği devre dışı bırakılmış olarak görüyorum. Teams yönetim panelinde live event politikamızda değişiklik nasıl yapacağımıza bakalım.


Resim-2

Teams yönetim merkezi açmak için aşağıdaki linki kullanıyorum.

https://admin.teams.microsoft.com/

“Meetings” sekmesinden “Live event policies” tıklıyorum. Kuruluşunuzun tamamı için Teams canlı herkese açık etkinlikler oluşturma seçeneğini etkinleştirmek isterseniz, Global (Org-wide default) politikasını seçin. Tüm kullanıcılar yerine, yeni bir politika oluşturmak ve kullanıcı bazlı politika oluşturmak için “Live event policies” sayfasından + Ekle düğmesini tıklayarak devam edebilirsiniz.


Resim-3

Tüm kullanıcılara, herkese açık canlı etkinlik oluşturma yetkisi vermek için Global (Org-wide default) politikasın seçiyorum.Who can join scheduled live events” sekmesinden “Everyone” yani herkese seçimi yapıyorum. Grup ya da belirli kullanıcılar atayarak isteğinize bağlı olarak düzenleyebilirsiniz.


Resim-4

“Save” diyerek işlemimizi tamamlıyoruz. Microsoft Teams takviminizde güncellenmesi birkaç dakika sürecektir. Hazır olduğunda, katılımcıların Office 365 hesabı olmasa bile herkes için Canlı Etkinlik oluşturabileceksiniz.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN