Serkan DURAN IT Blog

Microsoft OneDrive 64bit Sürümü Yayınlandı

17.05.2021
903
Microsoft OneDrive 64bit Sürümü Yayınlandı

Microsoft Nisan ayının ilk günlerinde resmî açıklamasının ardından OneDrive 64bit istemci sürümünü yayınladı. Aslında halihazırda yüksek kapasiteli OneDrive kullanıcılarını ciddi anlamda büyük yükten kurtaracağını düşünüyorum. 64bit sürümü büyük dosyaları, çok sayıda dosya ve klasörleri eşitleme işleriniz için bir konfor sağlayacak gibi 64bit mimaride çalışan uygulamalar ram,cpu gibi kaynakları 32bite göre daha fazla kullanmaktadır. Bu sayede OneDrive 64 bit sürümü ile daha fazla veriyi işleyebilmesini sağlayacaktır.

Peki 64bit sürümüne nasıl geçiş yapacaksınız? OneDrive 64bit sürümü şu anda manuel olarak kurma gibi bir yöntem mevcut değil. Önümüzdeki haftalarda, tüm uygun cihazlar 64bit mimaride çalışan OneDrive 64bit yeni sürüme güncelleyecektir. Eşitleme ve diğer tüm ayarlarınızda herhangi bir değişiklik olmayacak

 

Resim-1

OneDrive sürümünüzü kontrol etmek için görev yöneticisi kullanarak hangi sürümü kullandığınızı ve güncellemeyi aldığınızı kontrol edebilirsiniz. Görev yöneticisindeki ayrıntılar sekmesinden de doğrulayabilirsiniz. Hala sizde benim gibi görev yöneticisinde 32bit olarak görüyorsanız tüm kullanıcılarda (64bit mimari yapılar için) mayıs ayı içeresinde güncellenmesi tamamlanacak.

Yeni sürüm ile nasıl bir performans artışı olacağını güncellemeden sonra merakla bekliyorum.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN