Serkan DURAN IT Blog

Microsoft Teams El Kaldırma Özelliği

27.05.2020
3.620
Microsoft Teams El Kaldırma Özelliği

Microsoft Teams El Kaldırma Özelliği

Office365 9 Nisan’da yayınlanan MC209022 (Microsoft 365 roadmap item 62755),Teams’de katılımcıların toplantıya katılan ekiplerin diğer katılımcıların dikkatini çekmek için “virtual hand”
kullanılacağını açıkladı. Fikir, el kaldırmanın konuşma arzusunun bir göstergesi ve etkin bir yöntem olacağını düşünmeleri sanırım bu özellik PC tabanlı, Mac ve web istemcileri için Nisan ayının sonlarına doğru kullanıma sunuldu. Peki Microsoft Teams’de, el kaldırma özelliği nasıl çalışıyor, toplantı katılımcılarının toplantı kontrol çubuğundaki el simgesini değiştirerek konuşmak istediklerini belirlemelerine olanak vererek toplantılara etkin bir şekilde katılmayı kolaylaştırır. Bir toplantı katılımcısı elini kaldırdığında, liste görünümünde adlarının yanında bir simge ve ana toplantı sahnesindeki profil resimleri veya videoları görünür. Hem elini kaldıran katılımcı hem de herhangi bir sunum yapan kişi toplantıda katılımcıların bireysel elleri indirebilir.


Resim-1

El kaldırma özelliğini kullanmak için Teams’de toplantı esnasında ekranın alt bölümde bulunan araç çubuğunda yer alan “Elinizi kaldırın” simgesine tıklayın.


Resim-2

Katılımcı tarafından “Elinizi kaldırın” simgesi tıklandığında sağ tarafta bulunan katılımcı listesinde hangi katılımcının el kaldırma simgesini ile görüntülenir. Bu sayede toplantı düzenleyici tarafından el kaldıran katılımcıya siz hakkı tanıyabilir.


Resim-3

Toplantı sahibi söz hakkı tanıdıktan sonra katılımcı listesinden kullanıcının isminin sağ tarafında bulunan “…” tıklayarak el kaldıran katılımcının elini indirebilir. Teams’de yoğun katılımlı toplantılarda “El Kaldırma” özelliği ile katılımcılarının konuşmak istediklerini belirlemelerine önemli derecede kolaylık sağlayacak gibi görünüyor.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN