Serkan DURAN IT Blog

Microsoft 365 ve Azure Portal’ı Markalarınız İle Özelleştirme

06.01.2021
1.115
Microsoft 365 ve Azure Portal’ı Markalarınız İle Özelleştirme

Microsoft 365 ve Azure Portal’ı Markalarınız İle Özelleştirme

Microsoft Cloud servislerini kullanan kurumlar için basit ve hoşunuza gidecek güzel bir özellikten bahsedeceğim. Microsoft 365 veya Azure servislerini web tabanlı oturum açma sayfasını açtığınızda, karşımıza gelen karşılama ekranında Microsoft logo ve görselleri ile varsayılan olarak görüntüleyebilmekteyiz. Şirket markalarınızı kullanarak bu ekranda birtakım değişiklikler yapabiliyoruz. Azure Active Directory,Microsoft 365 oturum açma sayfalarınızda kuruluşunuzun logosu ve özel renk düzenlerini kullanarak sizlerde şirket markanızı ön plana çıkarabilirsiniz. Hadi başlayalım.

Markanızı özelleştirmek için; yönetici hesabı kullanarak Azure portalda oturum açın.

Resim-1

Sol Üst menüden “Azure Active Directory’i” seçin.


Resim-2

Yine açılan sayfada sol menüde bulunan “Company brandingi” seçin.

Resim-3

“Configure” ardından (Yapılandır) seçiyoruz.

Resim-4

Şirket marka ve logonuzu eklemeden önce eklediğiniz tüm özel görüntü boyutlularında (piksel,KB), kısıtlamalar vardır. Bu kısıtlamalar nedeniyle, doğru boyutlu görüntüleri oluşturmak için bir fotoğraf düzenleyicisi kullanmanız gerekebilir.

Şimdi gelelim şirket markalarımızı hangi alan nasıl eklediğimize;

  • Sign-in page background arka plan resmi, Oturum açma sayfalarınızın arka planı olarak görüntülenecek bir. png veya. jpg görüntü dosyası seçin. Boyutu 1920×1080 pikselden daha büyük olan veya 300 KB ‘tan fazla dosya boyutu olan bir görüntü seçemezsiniz.

  • Banner logosu, Kullanıcı adı girdikten ve uygulamalarım portalı sayfasında, oturum açma sayfasında görünmesi için logonuzu. png veya. jpg sürümü ekleyebilirsiniz. Görüntü 60 pikselden veya 280 pikselden daha büyük olamaz. Arka plan, logo arka planıyla eşleşmediğinden saydam bir görüntü kullanmanız önerilir.
  • Username hint, Kullanıcılarınız için kullanıcı adını unuttuklarında görüntülenen ipucu metnini ekleyebilirsiniz.
  • Sign-in page text biçimlendirmesi. Oturum açma sayfasının alt kısmında bulunan alana metin ekleyebilirsiniz. Örneğin, telefon numarası, yardım masasına veya yasal bir bildirime iletmek için kullanabilirsiniz.


Resim-5

Uygun format ve boyutlarda göre şirket markamı ekledim. Devam ediyoruz.


Resim-6

Advanced settings bölümünde ise aşağıdaki adımları uygulayabiliriz.

  • Sing-in arka plan rengi, düşük bant genişliğine sahip bağlantı durumlarında arka plan resminizin yerini alacak olan Başlık logonuzun veya kuruluşunuzun renginin birincil rengini kullanmanızı önerilir.
  • Square logo resmi, kuruluşunuzun logosunun bir. png (tercih edilen) veya. jpg görüntüsünü seçin. Bu görüntü yalnızca Windows kimlik doğrulaması için kullanılır. Görüntü, boyutu 240×240 pikselden daha büyük olamaz ve 10 KB ‘tan küçük bir dosya boyutuna sahip olmalıdır.

  • Square logo resmi, Koyu tema. Yukarıdaki kare logosu görüntüsüyle aynıdır. Logonuz beyaz, koyu mavi ve siyah arka planlar üzerinde iyi görünüyorsa, bu görüntüyü eklemeniz gerekmez.

 


Resim-7

Markanızı eklemeyi bitirdikten sonra Kaydet‘ i (Save) seçin.

Resim-8

Microsoft 365 portalıma erişim sağlayarak kontrol ettiğimde şirket markalarımın beni karşıladığını görebilmekteyim.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN