Serkan DURAN IT Blog

Güvenlik ve Uyumluluk Merkezi’nden yeni Exchange Yönetim Merkezi

24.01.2022
2.135

 

Exchange Transport Rule raporunu Güvenlik ve Uyumluluk Merkezi’nden kaldıracaktır.

• Rapor, Mart 2022’nin başlarından itibaren güvenlik raporlama panosunda artık kullanılamayacak.

Bunun yerine, Microsoft geliştirme kaynaklarına yatırım yapmaya devam ediyor olacak, yeni (MC252053 – Temmuz 2021) modern Exchange Yönetim Merkezi’nde (EAC) bulunan bu raporun yerine geçen raporun kullanılması öneriliyor.

Rapor, Mart 2022’nin sonundan itibaren aşağıdaki ilgili ortamlarda güvenlik raporlama panosunda artık kullanılamayacak. Yeni modern Exchange Yönetim Merkezi’ndeki (EAC) bu raporun yerine geçen rapor, Ocak ayının başlarından itibaren WW bölgelerinde kullanıma sunuluyor ve diğer posta akışı raporları ve özellikleriyle birlikte Şubat ayının başlarında tamamlanması bekleniyor.

Anahtar noktaları:

• Zamanlamaları; Tahmini Mart Başı net olarak Nisan ortası olarak planlanmaktadır.

• Eylemler: Geliştirme kaynakları yatırım yapmaya devam edeceği değişim taşıma kuralları raporunun geliştirilmiş sürümünü kullanmak için yeni modern EAC’ye bakılması önerilmektedir.

Bunun kuruluşunuzu nasıl etkileyeceği,

İlgili ortamınızın rapor kullanımdan kaldırma tarihinden sonra SCC’de Exchange Transport Rule raporunu kullanamayacaksınız. Ortamınızda kullanıma sunulduğunda EAC’deki yeni ve geliştirilmiş rapora geçiş yapmaya başlamanızdır.

Hazırlanmak için yapmanız gerekenler:Bu özellikler için SCC panosunu kullanmak yerine, Modern EAC’yi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Daha fazla bilgi edin:

• Exchange Online’daki yeni Exchange yönetici merkezindeki Exchange aktarım kuralı raporu inceleyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN