Serkan DURAN IT Blog

Azure Hız Testi 2.0 Nedir?

23.03.2021
1.623
Azure Hız Testi 2.0 Nedir?

Microsoft Azure servislerinden faydalanmayı düşünüyor iseniz her zamanki gibi bu işi profesyonel bir şekilde gerçekleştiren teknolojinin heradımını hesaplayan Microsoft, şirketinizde Azure veri merkezi arasındaki bağlantı hızının ne kadar olduğunun testi yapacağınız web tabanlı, eş zamanlı çalışan bulunduğunuz bölge ve internet hattının durumuna bağlı olarak Azure veri merkezi ile olan ortalama gecikmeleri gösteren bir uygulamadan bahsedeceğim. İhtiyaçlarınıza en uygun coğrafyada Azure ile çalışmaya başlamak için, uyumluluktan esneklik özelliklerine kadar her konuda aradığınız tüm bilgileri edinebilirsiniz.


Azure Coğrafyaları:

Resim-1

Her Azure coğrafyası en az bir bölge içerir ve belirli veri yerleşimi ve uyumluluk gereksinimlerini karşılamaktadır. Kritik verilerinizi sorunlara karşı, yüksek kapasiteli Microsoft ağ altyapısına yakın tutmanızı sağlar. Microsoft Azure hız testini başlatmak için yapmanız gereken sadece ://azurespeedtest.azurewebsites.net/ linkini browser’nız da çalıştırmanız.

Resim-2

Ardından karşınıza, Azure veri merkezlerine göre ortalama gecikme sürelerini listeleniyor. Buradaki ölçüm değerlerini referans alarak işlemi veri merkezi seçiminizde ve diğer hizmetlerden alacağınız performanslarda önemli bir kriter olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN