Serkan DURAN IT Blog

NAKIVO Backup & Replication v.10.6 Beta Sürüm Yayınlandı

06.05.2022
773
NAKIVO Backup & Replication v.10.6 Beta Sürüm Yayınlandı

 

NAKIVO Backup & Replication, veri koruma ekosistemine bir çok özellik ve gelişmiş yeteneklerle dolu v.10.6 versiyonu yayınladığını duyurdu. Nakivo, bu yeni sürümü ile veri koruma ve kullanılabilirlik için en işlevsel alternatiflerinden biri haline getirerek bu yedekleme çözümünün geliştirilmesinde bir adım daha attı.Kısacası detayınları vermeden heyecan verici yeni özellikler neler olduğuna bakalım.CIFS/NFS protokollerini kullanarak dosya paylaşımlarını korumak için uzun zamandır beklenen NAS yedekleme özelliği beraberinde DB yapılandırmasını harici bir veritabanına yerleştirme seçeneği, bu yeni sürümde bulunan bir başka harika özellik.

 

Nakivo 10.6 BETA sürümünü bu linkten indirebilirsiniz.

 

NAS Yedekleme

 

Resim-1

Verilere uzaktan erişmenin yaygın bir yolu olan ağ paylaşımları, ister Windows/Linux makinelerinde isterse NAS sistemlerinde olsun, genellikle çok sayıda dosya içermektedir. Tüm dosya paylaşımlarını veya  paylaşımlardaki belirli klasörleri çeşitli yedekleme hedeflerine yedekleyebilir ve dosya ve klasörleri kendi seçtikleri konuma kurtarabilir. Bu özellik, NFS ve SMB (CIFS) protokollerini kullanarak dosya paylaşımlarının yedeklenmesini, yedek kopyalanmasını ve kurtarılmasını destekler.

 

Nakivo 20 $ amazon hediye kartı beta 10.6

Nakivo v10.6 beta sürümünü indirip test ederek 20 ABD doları değerinde bir Amazon eHediye kartı talep edebilirsiniz.

Fidye Yazılımına Karşı Korumalı AMI

Yedeklenen veriler genellikle fidye yazılımı saldırılarının hedefi haline gelir. NAKIVO  v10.6, yedekleme verilerinin fidye yazılımlarına karşı dayanıklılığını artırmak için artık sağlamlaştırılmış bir AMI olarak dağıtım için kullanılabilir. Çözümü Ubuntu Sunucusu çalıştıran bir AMI olarak dağıtarak, değişmez yedekler oluşturmak için AMI ile dağıtılan yerel depolama alanı kullanabilmektedir. Süpervisor kullanıcı tarafından bile kaldırılamaz. Yedekler, belirtilen süre boyunca fidye yazılımı tarafından değiştirilmeye, silinmeye ve şifrelenmeye karşı korunur.

Microsoft 365 Grupları Yedekleme

Resim-2

Microsoft 365 Grupları, Microsoft’un iş uygulamaları paketi genelinde ekip çalışmasını destekleyen ve işbirliğini destekleyen bir uygulama özelliğidir. NAKIVO Backup & Replication v10.6’daki yeni bir  işlev olan, müşterilerin yanlışlıkla veya kötü niyetli veri kaybı durumunda grup posta kutularını ve grup sitelerini yedeklemelerine ve kurtarmalarına ve iş akışlarını hızla geri yüklemelerine imkan sağlayacak yeni özelliğidir.

HPE Nimble Storage Snapshots’tan Yedekleme

Nakivo v10.6 beta with NAS Backup • Nolabnoparty

Resim-3

VM anlık görüntülerinden yedekleme, büyük altyapılarda zaman alıcı ve kaynak açısından ağır olabilir. v.10.6’da diğer bir yeni özellik, HPE Nimble Storage cihazlarında barındırılan VMware vSphere VM’leri için daha verimli bir yedekleme alternatifi sağlar. Doğrudan Nimble Storage anlık görüntülerinden yedeklemeler oluşturarak zamandan tasarruf ederken ve veri korumanın üretim ortamları üzerindeki etkisini azaltırken daha fazla kurtarma noktası oluşturma esnekliğine sahip olur.

Harici Veritabanı Desteği

Resim-4

v10.6, yerleşik veritabanı yerine  harici bir veritabanı kullanmayı destekler. Harici bir PostgreSQL veritabanına geçiş ile birlikte, altyapı büyüdükçe çözümün güvenilirliğini ve performansını artırır. Bu aynı zamanda çözümün daha yüksek yükleri işlemesine ve daha fazla kaynaktan yararlanmasına olanak tanır. Çözüm ayrıca mevcut iş yükünün performans yeterlilik kontrolünü yapabilir ve gerekirse harici bir veritabanına geçiş yapılmasını önerebilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN