Serkan DURAN IT Blog

Microsoft Teams’de Viva Connections Nedir?

16.02.2021
2.141
Microsoft Teams’de Viva Connections Nedir?

Microsoft Viva, uzaktan çalışmanın geleceği için doğrudan iş akışında çalışan bağlılığı, öğrenimi, sağlığı ve bilgi keşfi için araçlar sağlayan ilk platform olma özelliğini taşıyor. Dört temel bileşenlerinden biride Viva Connections,Teams aracılığıyla, çalışanların şirket içi iletişim ve şirket kaynaklarına, örneğin politikalar ve faydalara eriştiği ve çalışan kaynak grupları gibi topluluklara katıldıkları dijital iş yerine kişiselleştirilmiş erişim sağlar. Masaüstü sürümü için 2021’in ilk yarısında ve yılın ilerleyen aylarında bir mobil uygulama ile satışa sunulacak.

Resim-1

Hızlı ve kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır ve kullanıcılara SharePoint, Yammer veya Microsoft Steam‘den tek bir noktadan beslenen içerikler yayınlayabiliyor. Benim dikkatimi çeken özellik ise,Viva Conennections platformu, şirket içinde kullanıcılar hedef kitle belirleyerek belirli departmanlar, şubelere veya rollerdeki kullanıcılara ulaşmak için önemli öğeleri dikkat çekme becerisiydi.

Microsoft Viva, önümüzdeki günlerde IK yöneticilerinin teknoloji tabanlı çalışan deneyimi yaratmak için aradıkları potansiyele sahip gibi görünüyor.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN