Serkan DURAN IT Blog

Microsoft Teams’de Anket Oluşturma

23.05.2020
2.647
Microsoft Teams’de Anket Oluşturma

 

Microsoft Teams, işyerinde hızlı bir şekilde birçok alanda iş birliği, toplantılar, anlık sohbet ve dosya depolama için standart Office aracı haline geliyor. Kullanışlı araçlar ve özelliklerle dolu ve kullanmayı seveceğimiz bir özelliği de sohbet mesajları içindeki anketlerdir. Teams sohbet mesajları içinde anket oluşturabilir ve bunu kuruluşunuz genelinde gönderebilir aynı zamanda geri bildirim alabilirsiniz. Daha sonra kullanmak üzere bu geri bildirimi Excel’e haline dönüştürebilirsiniz.

Başlayalım!

Öncelikle Ekibinizde Formları etkinleştirmeniz gerekiyor.


Resim-1

Ekibiniz sekmesinden “…” tıklayın.

Resim-2

Forms’ı arayın ve sonuçlarda görüntülenen “Forms” simgesini tıklayın.

Resim-3

Forms simgesinin alt bölümde bulunan “Add” tıklayın.

Resim-4

Ekibinizde sekmesinde sohbet penceresinin altında yeni bir “Forms” simgesi eklenecektir. Anket başlatmak için Forms simgesine tıklayın.

Resim-5

Forms anket oluşturma sihirbazı başlayacaktır, örnek olması için kurumumuzda çalışanları hangi takım taraftarı olduğu anketi hazırlayacağım burada ihtiyaçlarınız doğrultusunda ekibinize ne yapmak istediklerini öğrenmek için bir anket oluşturabilirsiniz. Sorunuzu ve istediğiniz kadar seçenek ekleyebilir hatta birden çok yanıt alınmasını aktif edebilirsiniz. Hazır olduğunuzda devam etmek için ‘İleri’yi tıklayın.

Resim-6

Son adımda yeni anketinizi Ekip sohbet penceresine göndermek için Gönder’i tıklayın.

Resim-7

Sohbet penceresinden ekiplerinizin tüm üyeleri yeni anketi görecek ve seçeneklerini yanıtlayabilecekler ve Sonuçlar gerçek zamanlı olarak görüntülenecektir.

Resim-8

Forms yönetim panelinden veya aşağıdaki linkten yetkili hesap ile oturum açarak anket sonuçlarını detaylı inceleyebilirsiniz.

Giriş yapın http://forms.office.com/ ve yeni oluşturulan anket tıklayın.

Resim-9

Forms’da, her seçenek için yanıt sayısını görebilirsiniz. Sonuçları Excel’e aktarmak için ‘Excel’de Aç’ı tıklayın.

Resim-10

Excel sonuçları göstererek açılacaktır. Sonuçlar, seçeneklerin sunulduğu zamanı, kimin tarafından ve hatta yanıtların ne olduğunu içermektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN