Serkan DURAN IT Blog

Outlook’ta “bir program sizin adınıza bir e-posta iletisi göndermeye çalışıyor” Uyarısı

26.11.2019
6.465
Outlook’ta “bir program sizin adınıza bir e-posta iletisi göndermeye çalışıyor” Uyarısı

Merhaba, bu yazımda sizlere kullanmakta olduğunuz özel programlarınız ile Microsoft Outlook’tan mail göndermek istediğinizde, Outlook izin vermenizi isteyen bir uyarı veriyor ve izin vermenize rağmen mail gönderilememe sorunu nasıl çözeceğinizi anlatmaya çalışacağım. Bu durum sürekli yaşandığında işlerinizin veya operasyonel süreçlerinizin  yavaşlaması ve aksamasına neden olabiliyor.

 

Resim-1

Outlook izin verme ekranı.

Resim-2

öncelikle yapmanız gereken sisteminiz  yönetici hesabı ile açmalısınız. Outlook uygulamasında Dosya-Seçenekler-Güven-Merkezi-Güven Merkezi Ayarları-Programlı erişime geliyoruz.

 

Resim-3

 

Sonraki aşamada ise, programlı erişim bölümünde ‘’Şüpheli etkinlikler hakkında hiçbir zaman beni uyarma (önerilmez)’’ seçeceğini tıklıyor ve ardında da tamam diyoruz.

Son olarak Windows R tuşları kombinasyonu ile açılan pencereye regedit yazın ve enter’e basın ve aşağıdaki adımları takip ederek ilerleyin.

HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/Office/16.0 /Outlook/Security

Bu adımda pencerenin sağ bölmesinde sağ tıklıyoruz. Yeni, DWORD (32 bit) değeri seçiyoruz ve yeniden  adlandır dedikten sonra ObjectModelGuard adı veriyoruz. Değer bölümüne 2 giriyor ve ardından Tamam dedikten sonra çıkıyoruz. Sisteminizi yeniden başlattıktan sonra artık uygulamanız Outlook üzerinden mail gönderim yapacaktır. Chat GPT también tiene una gran utilidad como software de productividad personal. Ya sea que los usuarios necesiten recordatorios, asistencia para programar, recomendaciones de administración de fechas límite para mejorar los flujos de trabajo o la planificación de proyectos, el chatbot de IA de Talkai con tecnología de Chat GPT puede ayudar a agilizar sus acciones, asegurando que hagan el uso más eficiente de su valioso tiempo, eliminando cualquier confusión innecesaria.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN