Serkan DURAN IT Blog

Zerto 7.5 Released

26.09.2019
1.700
Zerto 7.5 Released

 

Zerto yeni sürümü 7.5 piyasaya sürdüğünü  duyurdu. Özellikler arasında Azure Management Diskleri, Azure VMware Çözümü (AVS) desteği de dahil olmak üzere Microsoft Azure ile genişletilmiş işlevsellik; HPE StoreOnce Catalyst ile entegrasyonlar, I / O Filtreleme için VMware vSphere API’leri için sertifikalandırma ve destek; felaket kurtarma ve uzun vadeli veri yedekleme raporlama, planlama ve kişiselleştirme yanı sıra pek çok yeni özellik eklenmiş.

Resim-1

Zerto 7.5- Yenilikler

Support for Azure Active Directory Managed Service Identity provide – Microsoft Azure kullanıcılarına Azure hizmetlerinde kimlik doğrulama ve kimlik bilgilerini Microsoft Managed Service Identity
(MSI) aracılığıyla secure olanağı sağlar.

Support for AWS Identity and Access Management (IAM) – Kullanıcıların ayrıntılı granular control
ve IAM kullanarak AWS hizmetlerini ve kaynaklarını secure bir şekilde yönetmelerini sağlar.

Azure Premium Yönetilen Diskleri Desteği – Azure Yönetilen Disklerinden (premium SSD, standart SSD ve standart HDD). Azure’da Zerto protected VM’leriniz için daha fazla esneklik, performans sağlar.

Further Integration with Azure VM Scale Sets -Azure’un VM cluster bütünleşmesiyle replication yanı sıra recovery ,performans,ölçeklenebilirliğini ve ZCA footprintleri azaltarak ile workloads otomotize ederek ölçeklenmesini sağlayın.

Workload Mobility and Testing for Azure – Recovery işleminizi kolayca test edin ve uygulamaları Azure bölgelerine migrate yeteneğini ve esnekliğini sağlar.

Integration with Azure VMware Solution (AVS) by Cloud Simple – Azure platformundan yararlanmak için, VMware iş yüklerinizdeki Disaster Recovery operasyonlarınızı natively olarak veya AVS veya native Azure’dan gerçekleştirin.

Journal Sizing for Storage Capacity  Kaynak Planlayıcısındaki bu yeni özellik, kullanıcının storage süresi gereksinimlerini veri protect süresiyle hızlı bir şekilde anlamasına ve değiştirmesine yardımcı olur. Journal ve retention politikalarınızdaki değişiklikleri birkaç dakika içinde tahmin ederek altyapı gereksinimlerinizi kolayca tahmin edebilirsiniz.

Throughput Graphs – Kaynak Planlayıcı’da, I / O eğilimlerini tanımlamak ve recovery sitelarını uygun şekilde boyutlandırmak için seçilen VM grubu için verimliliğini görüntüleyebilir.

HPE StoreOnce Catalyst ile Tam Entegrasyon– Geleneksel yedekleme yanı sıra Long-Term Retention (LTR) sağlamak için Sürekli Data Protection kullanarak tümleşik DR & backup hizmetleri sunuyor. Depolama ve ağ kaynaklarının daha verimli kullanımı için kaynak tarafında veri tekilleştirme sunan HPE StoreOnce Catalyst ile entegrasyonu ile tamamlıyor.

Enhanced Retention Settings –retention ayarları artık VPG başına Long Term Retention için yapılandırılabilir.

  • Günlük Incremental Retention
  • Haftalık ve Aylık full veya Incremental Retention
  • Yıllık Full retention

Zerto Replikasyon Mimarisi

Virtual Replication Appliance (VRA) VM IO akışına analiz ederek, geleneksel hypervisor snapshots ile
karşılaştırıldığında herhangi bir ek yük veya performans sorunu yaratmıyor. IO’ları belirli bir VM’den,maksimum 30 gün boyunca remote site replication etmenizi imkan sağlamaktadır.

Storage

Desteklenen birçok farklı storage tipi ve yedekleme cihazı vardır:

  • HPE StoreOnce
  • ExaGrid
  • Dell EMC Data Domain
  • Other De-duplicated Storage Appliance
  • Network share

SMB ve NFS desteği.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN