Serkan DURAN IT Blog

Daha Güçlü Fidye Yazılımı Koruması için NAKIVO Backup & Replication v10.4

06.08.2021
904
Daha Güçlü Fidye Yazılımı Koruması için NAKIVO Backup & Replication v10.4

NAKIVO  ,  Backup & Replication v10.4 Beta sürümünü geçtiğimiz günlerde duyurmuştu! Değişmez Depolama alanı ve İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA) gibi en yeni özellikleri tanıttılar. Beta Programına katılım sağlayanlar için güzel bir hediye olan  Amazon 20 USD değerinde gift kart verilmişti.

 

Değişmez Depolama Alanı Nedir?

Linux tabanlı bir yerel depolama alanına alınan  yedekler ve yedek kopyalar için değiştirilemez özelliği anlamına gelmektedir. Kötü amaçlı yazılımlar tarafından değiştirilmeye, silinmeye veya şifrelenmeye karşı korunuyor olsa da, gerektiğinde bunları kurtarma için kullanabilirsiniz. Bir kez ayarlandığında, değişmezlik süresi, supervisor kullanıcılarınız dışında hiç kimse tarafından değiştirilemez veya kaldırılamaz.

 

Nutanix AHV için Anında Granül Kurtarma

Nutanix AHV ortamlarınızda, Microsoft SQL Server, Microsoft Exchange ve Active Directory’deki dosyaları ve uygulama nesnelerini yedeklerden anında kurtarın.Tutarlı yedeklemeler sayesinde kurtarma işlemleri son derecede  hızlıdır ve veriler yapılandırma gerektirmeden hemen kullanılabilir.Orijinal veya farklı bir VM’ye kurtarma gerçekleştirebilir veya tüm VM’yi kurtarmadan verileri özel bir konuma aktarabilirsiniz.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA)

Nakivo’da veri koruma faaliyetlerinize yetkisiz erişimler için iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) özelliği getirilmiş oldu. 2FA, Google Authenticator aracılığıyla oluşturulan kodlarla ek bir güvenlik katmanı ekleyerek çözüme yalnızca şifre ile giriş yapmayı imkansız hale getirir.

 

NAKIVO Backup & Replication, sanal, fiziksel, bulut ve SaaS ortamlarında iş verilerinin korunması için hızlı, güvenilir ve uygun maliyetli bir çözümdür.Yazılım, yedekleme performansını artırmak, güvenilirliği artırmak ve kurtarma işlemlerini otomatikleştirmek için çok çeşitli gelişmiş özellikler sunarak zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar.

 

NAKIVO Backup & Replication ÜCRETSİZ deneyin!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN