Serkan DURAN IT Blog

NAKIVO Yedekleme ve Çoğaltma v10.7’deki Yenilikleri Keşfedin

06.09.2022
715
NAKIVO Yedekleme ve Çoğaltma v10.7’deki Yenilikleri Keşfedin

NAKIVO Yedekleme ve Çoğaltma v10.7 beta süreci başarıyla tamamlandı ve yeni sürüm artık genel olarak indirilebilir.Daha önceki yazımda beta sürümünde eklenen dikkat çekici özelliklerinden bahsetmiştim bu özellikler neler tekrar inceleyelim.

NAKIVO, v10.7 sürümüyle birlikte, NAKIVO çözümünün bulut yeteneklerini, depolama seçeneklerini ve fidye yazılımı korumasını güçlendirmeye yardımcı olan aşağıdaki yeni özellikler yer almaktadır.

  • Azure Blob depolamaya yedekleme
  • Yerel Microsoft 365 Değişiklik İzleme
  • Microsoft Teams Yedekleme
  • Wasabi Değişmezliği
  • Genel Bakış Gösterge Tablosu

 

Azure Blob depolamaya yedekleme yeteneği , NAKIVO  v10.7  sürümüyle yenidir. Microsoft Azure Blob Depolama, yedekleme havuzları oluşturabileceğiniz ve ölçeklenebilir ve uygun maliyetli bir blok depolama platformundan yararlanabileceğiniz anlamına gelir.

Ayrıca Azure Blob depolarına yedekler ve yedek kopyalar gönderebilir ve neye ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak anında tam veya ayrıntılı kurtarma gerçekleştirebilirsiniz. Yeni depolama konumunun bir başka harika özelliği de, fidye yazılımına karşı koruma için Azure Blob’daki yedeklemeler için değişmezliği etkinleştirme yeteneğidir.

Microsoft 365 Değişiklik İzleme

Sanallaştırılmış ortamları yedeklerken değişiklik izleme kavramına hepimiz uzun zamandır aşinayız . Değişiklik izleme özellikleri, yedekleme gerçekleştirme süresi ve iş açısından kritik iş yüklerini yedeklemek için gereken depolama miktarı konusunda muazzam faydalar sağlar.

NAKIVO, yeni Microsoft 365 Değişiklik İzleme özelliğiyle artık Microsoft 365 yedeklerinize değişiklik izleme getiriyor. Daha hızlı yedeklemeler, yedeklemelerin depolama ve ağ bant genişliği gereksinimleri açısından çok daha yalın olduğu anlamına gelir.Nakivo v10.7  ile Microsoft’un yerel değişiklik izleme işlevinden yararlanabilir ve Microsoft 365 verilerinizin artımlı yedekleme yeteneğinden yararlanabilirsiniz.

NAKIVO Backup & Replication ile Fidye yazılımlarına, donanım arızalarına ve yanlışlıkla veri silmelerine karşı nihai veri koruması için NAKIVO çözümünün tüm kurumsal düzeydeki işlevlerini kendi ortamınızda denemek için Ücretsiz Deneme sürümünü indirin.Çözüm, sanal, bulut, fiziksel ve SaaS iş yüklerini sorunsuz bir şekilde korur ve farklı veri kaybı senaryoları için esnek kurtarma seçenekleri sunar.

 

 

Tam özellikli deneme sürümü 15 gün boyunca ücretsizdir.

Microsoft Ekipleri Yedekleme

Microsoft Teams, kuruluşların hibrit bir çalışma stratejisine geçmesiyle son birkaç yılda olağanüstü bir büyüme gerçekleştirdi. Microsoft Teams, kuruluşların konumlarından bağımsız olarak iş açısından kritik görevlerde işbirliği yapmasına ve iletişim kurmasına sağlıyor.

Bulut hizmeti alıyor ve verilerinizi korumak Microsoft’un değil sizin sorumluluğunuzdadır. Bu sorumluluk, Teams verilerinizin korunmasını içermektedir.

NAKIVO  Backup & Replication v10.7  sürümünde , SaaS Microsoft 365’i seçeçerek Teams verilerinizin yedeğini alabilirsiniz.

 

Wasabi Değişmezliği

NAKIVO Backup & Replication v10.7  tarafından sağlanan bir başka harika bulut depolama seçeneği de Wasabi bulut depolamadır. NAKIVO, v10.0 sürümünde Wasabi Hot Cloud Storage’a yedekleme özelliğini tanıtmıştı.

Ancak, NAKIVO  v10.7  ile NAKIVO, herhangi bir yedekleme depolama sağlayıcısına çok istenen bir özelliği ekliyor. (Değişmezlik) Değişmezliğin ne olduğunu merak ediyorsanız Azure Blob Storage ile de bahsettiğimiz gibi, verilerinizde belirli bir süre boyunca değişiklik yapmayı imkansız kılan bir  yeteneğidir.

Bu yeni özellik, Wasabi bulut depolamasında depolanan yedekleri ve yedek kopyaları değişmez hale getirerek fidye yazılımı direncini artırmaya ve veri kaybını önlemeye yardımcı olur. Belirtildiği gibi, değişmez yedeklemeler, yanlışlıkla silme, kasıtlı bozulma ve fidye yazılımı tarafından şifreleme dahil olmak üzere değişikliklerden veya silmelerden korunur.

 

Genel Bakış Gösterge Tablosu

NAKIVO’nun yalnızca verilerinizi yedekleyebilmekten öte, kurumsal ortamınız için daha sağlam bir veri koruma ve izleme çözümüne dönüşmesidir. Hatırlarsanız, NAKIVO Backup & Replication v10.5 sürümü , çözüme IT Monitoring’i eklemişti

İzleme çözümü, VI yöneticilerinin VMware vSphere ortamlarını ve sorun giderme ve kök neden analizi (RCA) ile ilgili temel performans göstergelerini (KPI’lar) izlemesine olanak sağlıyordu.

veri koruma faaliyetlerinize gerçek zamanlı bir genel bakış sağlayarak, herhangi bir sorunu tespit etmeyi ve ortamdaki iş açısından kritik koruma faaliyetlerini izlemeyi kolaylaştırır.

NAKIVO Backup & Replication v10.7’yi ÜCRETSİZ deneyin!

NAKIVO Backup & Replication v10.7’yi denemeye hazır mısınız?Gelişmiş işlevsellik şimdi tam özellikliÜcretsiz Deneme sürümündemevcuttur .NAKIVO Backup & Replication v10.7’yi dakikalar içinde kurun ve çalıştırın ve tüm iş yüklerinizi tek bir pencereden koruyun.

 

 

 

 

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN