Serkan DURAN IT Blog

VMware: vRealize Suite Nedir?

01.10.2019
3.751
VMware: vRealize Suite Nedir?

 

 

vRealize Suite, cloud uygulamaları güvenli ve tutarlı işlemlerle hızlı bir şekilde oluşturmalarını sağlayan hybrid bir cloud yönetim platformudur.

 

 

 

 


Resim-1

VRealize Suite, Hybrid Cloud’unuzu yönetmenize nasıl yardımcı olur?

Application Operations;

Developerların yüksek oranda dağıtılmış mikro hizmet tabanlı cloud uygulamalarının performansını gerçek zamanlı olarak hızlı bir şekilde yayınlamasını, sorunlarını gidermesini ve optimize etmesini sağlar.

Self-Driving Operations;

Operasyonel iş amacına bağlı olarak kapasite ve performansı sürekli olarak iyileştirmesine yardımcı olur.

Programmable Provisioning;

Lifecycle yönetimi ile API, katalog veya CLI üzerinden herhangi bir cloud altyapı ve uygulama kaynaklarına kolayca erişmesine yardımcı olur.


Resim-2

VRealize Suite’e neler dahildir?

vRealize Automation

Coud otomasyon platformudur. VRealize Automation ile müşteriler, BT ortamlarının karmaşıklığını azaltarak, BT süreçlerini düzene sokarak ve DevOps’a hazır bir otomasyon platformu sunarak otomasyon verimliliği artırabilir. 

vRealize Operations

Multi cloud hybrid cloud ve HCI dağıtımlarını optimize etmek, planlamak ve ölçeklendirme yönetimi sunar. Kapasite yönetimi, proaktif planlama, akıllı iyileştirme ve entegre uyumluluk sağlamaktadır.

vRealize Suite Lifecycle Manager

lifecycle ve içerik yönetimi özellikleri sunar. DevOps ilkelerini vRealize Suite içeriğinin yönetimine getirirken, deploy, upgrade ve yapılandırmayı otomatikleştirmeye yardımcı olur.

vRealize Log Insight

Log yönetimi sunar. Fiziksel, virtual ve cloud ortamlarında detaylı operasyonel izleme ve daha hızlı sorun gidermeye yardımcı olur.

vRealize Business for Cloud 

Cloud ortamınızı daha verimli bir şekilde çalıştırmak için ihtiyaç duyduğunuz maliyet analizini, tüketim ölçümünü, cloud karşılaştırma hesaplarını ve planlamayı otomatik hale getirir.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN