Serkan DURAN IT Blog

New VMware vRealize Automation 8 Released

22.10.2019
1.171
New VMware vRealize Automation 8 Released

VMware, popüler ürünü vRealize Automation 8.0’ın yeni sürümü yayınladı bu, platformun yeni büyük ölçekli sürümüyle dikkat edilmesi gereken birçok öğeyi barındırmakta. VMware, vRealize Automation 8.0’ın temel platformunu yenileyerek VMware vRealize Automation Cloud ürünüyle uyumlu hale getirdi. VMware vRealize Automation 8.0’ın yeni sürümde hangi yeni yeteneklerin ve işlevlerin bulunduğunu görmek için birlikte göz atalım.

 

Yeni Özellikler;

VMware  containerteknolojisi ile  ilerlemeye devam ediyor. Yeni vRealize Automation 8 platformu artık konteyner mimarisi üzerine inşa edilmiştir. Platformun yeni konteyner tabanlı mikro hizmet mimarisi, önceki sürümlere kıyasla yönetim, yapılandırma ve gelecekteki yükseltmelerin önemli ölçüde basitleştirilmesine olanak sağlayacak.

 

Resim-1

Görselde, Photon OS destekli vRealize Automation cihazı gösterilen mikro hizmet mimarisini görebilmekteyiz.

Yeni mimari, iki önemli ayrıntı ve iyileştirme içeriyor.Windows Server artık bir gereklilik değildir. Ek olarak, platformun tamamı, yeni mimarinin faydalarıyla, vRealize Automation’ı çalıştırmak için artık iki VM’ye ihtiyaç duymuyor ve vRealize Automation hizmetlerini, ölçek ve performansın çoğu ortamına uyacak tek bir VM içinde çalıştırabilirsiniz.

Ortamlarınız için daha fazla performans ve ölçek ihtiyaç duymanız durumunda,three-node cluster yapılandırması olan high-availability built-in dahil edilmiştir.

VMware, Yeni kurulum ve konfigürasyon operasyonlarınızı bir saatten kısa sürede hesaplama ve ağ üzerinde çalıştırıp hazır hale getirmenizi sağlıyor.

Altyapıyı planlamalarını hızlı bir şekilde deploy etmek için, uygulamaları ve image örnekleriyle hızlıca çalıştırmanıza izin veren yerleşik bir “Marketplace” e sahiptir

Yeni vRealize Automation 8 HTML 5 

Yeni vRealize Automation 8 platformunun en büyük özelliklerinden biri, bir HTML 5 arayüzü ile tam özellikli olmasıdır. Bir deployment/configuration API’si vRealize Automation çözümü ile kolayca etkileşime girmesine olanak sağlar.

Yeni yönetim kontrolleri, konfigürasyon için gerekli asgariye indirilmiş arayüzlere ve eylemlere izin veren ve dağıtımlar ve bunların nerede olduğu konusunda daha fazla kontrol sağlayan vRealize 8.0 ve gelişmiş, kolay sürükle ve bırak arayüzü sağlanmış

vRealize Orchestrator İyileştirmeleri

VRealize Automation 8 ile büyük ölçüde geliştirilmiş entegrasyonlar, VMware Cloud, AWS, native Amazon Web Services, Microsoft Azure, ve Google Cloud Platform

için yeni ve geliştirilmiş destek içermektedir. Cloud agnostic ve native objects , planlaması ile  birden fazla cloud  etkileşimine girmeyi sağlamaktadır.

VRealize Orchestrator;bileşeni vRealizeAutomation temel bir parçası olarak çalışır. Artık uçtan uca Git entegrasyonuna ve yeni bir HTML 5 arayüzüne sahip. Yeni bir Action Based Extensibility (ABX) opton vRealize Orchestrator’a  alternatiftir.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN