Serkan DURAN IT Blog

VMware HCX Enterprise: vSphere to vSphere Workload Migration

19.09.2019
1.654
VMware HCX Enterprise: vSphere to vSphere Workload Migration

VMware HCX, data center ve cloud arasında uygulama migration işlemlerini, workloadları dengelemeyi ve optimize edilmiş felaket kurtarma işlemlerini basitleştirmek için tasarlanmış bir mobilite platformudur. Bununla birlikte, vSphere dışındaki platformlar önceki sürümlerle unlocked kalmakta idi ancak HCX Enterprise, RedHat OpenStack / KVM ve Microsoft Hyper-V platformlarından migration gerçekleştirmek için yeni özellikler getirilmiş olarak görmekteyiz. Organizasyonlar, workload performanslarını artırmak amacıyla local ve multi cloud mimarilerini desteklemektedir. VMware HCX, modern cloud altyapılarında iş sürekliliği senaryolarınızı en  iyi duruma getirme işlemini basitleştirerek data center ve cloud dönüşümlerini sağlar.

HCX Enterprise ile vSphere ortamına migration için HCX OS destekli migration yapabilirsiniz. Data center modernizasyonu ve hibrit cloud projelerinin bir parçası olarak vSphere workload VMware Cloud Foundation tabanlı ve cloud servis sağlayıcılarına (VMware Cloud, AWS, IBM Cloud, vb. gibi) migration ve load balance için VMware HCX’i kullanabilmekteyiz.diğer bir özellik ise live multi migrations yetenekleride sunmaktadır. AHCX’de vSphere olmayan iş yüklerini (örneğin, RedHat OpenStack / KVM ve Microsoft Hyper-V ortamlarında çalışan uygulamalar) vSphere ortamına migration ve platform oluşturma hizmetini  sorunsuz sağlamaktadır.


Resim-1

VMware HCX’in temel yetenekleri

  • Herhangi bir vSphere to vSphere Migration / Upgrade
  • vSphere 5.0+, cloud veya veri merkezindeki mevcut tüm vSphere sürümlerine geçiş imkânı
  • Source-side ile veri merkezinde altyapı ve upgrade ihtiyacını ortadan kaldırın
  • VSphere to vSphere migration
  • KVM ve Hyper-V cloud veya veri merkezindeki mevcut tüm vSphere sürümlerine dönüştürme
  • VMware yönetilen kaynaklarda recover legacy workloads

 Non-vSphere to vSphere Migration


VMware HCX Enterprise ile vSphere olmayan workload migrations  destekleyerek müşterilere full control için uygulamaları yeniden platformlandırmada basitleştirme yöntemleri sunar.

Large Scale Bulk Migration


Yeni sürümle birlikte, VMware HCX’i VMware vMotion ile zenginleştirerek toplu geçişin ölçeklendirilebilirlik faydalarını (paralellik, zamanlama vb.) Bir seferde kesintisiz olarak yüzlerce live workload migration
yeteneğiyle birleştiriyor. VMware HCX vMotion ile sanal makineler (VM’ler) toplu olarak yeni hedefe replication sürecindeki kesinti riskini en aza indirmek için uygulama kesintisini kontrol etmelerine ve planlı bir zamanda tamamlanması sağlamaktadır.

Advanced Disaster Recovery with Site Recovery Manager Readiness


VMware HCX Enterprise, kritik iş yüklerinin güvenli bir şekilde yedeklenmesi ve kurtarılması ve felaket kurtarma özelliklerini sınıfının en iyisi olarak tanımlayabiliriz.Hibrit bağlantısıyla birleştirmek için VMware Site Recovery Manager (SRM) ile birlikte çalışır. Bu ortak çözümle, bant genişliğini ve bağlanabilirliği optimize etmek, VM’leri güvenli hale getirmek ve genişletilmiş ağlar için IP adres yönetimini kolaylaştırmak amacıyla VM’ler için VMware HCX hibrit ara bağlantıdan yararlanmaktadır. VMware HCX, ağlar ve depolamadaki uyumsuzluk sorunlarını ortadan kaldırarak replication işlemlerini de hızlandırır.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN