Serkan DURAN IT Blog

Runecast Analyzer 3.0 – VSAN HCL

10.10.2019
2.646
Runecast Analyzer 3.0 – VSAN HCL

Runecast Analyzer 3.0, yeni geliştirmeler ve özellikleri ile birkaç hafta önce piyasaya sürüldü.Güvenliği sağlamak ve VMware vSphere altyapısına uygun olmak için mutalaka sahip olunacak yazılım ürünlerinden biri haline geliyor.Runecast Analyzer 3.0 sürüm’de, uzun süredir beklenen VMware HCL işlevi getirildi, update işlemlerini simüle etmenize ve bir update yapmak istiyorsanız sorunla karşılaşıp karşılaşmamayı görmenize olanak sağlıyor.Analiz edebileceğiniz VMware ürün sayısı giderek artmakla birlikte VSphere’ten sonra, dağıtım durumu ve sağlığı hakkında eksiksiz bir analiz yapmak için Horizon altyapınızı tarayabileceğiniz ve analiz edebileceğiniz Horizon View’de eklendi.

VMware VSAN  kurulum karmaşıklığını önlemek ve  (storage controllers/firmware/drivers) update ve izleme için de gelişmiş destek sağlamaktadır. Bir VSAN ortamında dikkat edilmesi gereken çok sayıda parametre vardır. VMware ortamlarınızda güncel uygulamalarını takip ederek yapılandırılmalı ve kullanılmalıdır. Runecast Analyzer bu tür işlerinizi analiz ederek son güncel ürünler hakkında öneriler sunmaktadır. VSAN datastora’da çalışan VM dâhil vSAN cluster sorunları için ayrıca kapsamlı uygulama önerileride vermekte.

Runecast Analyzer 3.0 sürümündeki yeniliklere bir göz atalım.

Runecast Analyzer 3.0

Increased visibility & transparency of how your environment is set up –  VMware VSAN disk bilgisine sahiptir, böylece software verion, model numarasını ve diskin hangi kontrol cihazına bağlı olduğunu görebilirsiniz. Tüm bilgileri bir CSV formatı ile  çıktısını dış ortama  aktarabilirsiniz.

Enhanced predictive analysis with expanded HCL upgrade simulations– Runecast Analyzer 3.0, VMware Donanım Uyumluluk Listesi’ne (HCL) karşı vSAN kontrollerinin eklenmesiyle uyumluluğu kontrol edebilir. VSAN ve ESXi update simülasyonlarının kombinasyonu, sistem adminleri için ortam güvenilirliği ve sorun tahmini açısından önemli bir avantaj sağlar.


Resim-1

VMware HW Compatibility Checks– Runecast Donanım Uyumluluğu özelliği, donanımınızın VMware HCL’ye karşı uyumluluk durumunu gösterir. VMware HCL’de eski donanımına veya sbios / firmware güncellemesi gereken bilgiye sahip olmamızı sağlar. Drivers, firmware ve device type hakkında oldukça fazla ayrıntı vermektedir. яндекс

 

Resim-2

New Web Client plug-in–  Runecast Analyzer 3.0 yeni ve geliştirilmiş bir vSphere Web Client arayüzü ve Dark Theme modunda çalışan summary widget’ı ve performans iyileştirmeleri mevcuttur.


Resim-3

HTML 5 based UI ilave eklentilere ihtiyaç duymaz, ancak vCenter eklentileri, sorunların doğrudan vSphere HTML 5 client içinden tespit edilmesini sağlar. Sistemi hızlı, duyarlı ve birlikte çalışmasını kolaylaştırır.


Resim-4

HIPAA and other security compliance– PCI-DSS, HIPAA, DISA STIG ve GDPR uyumluluk denetimi için otomatik güvenlik uyumluluk analizi ve 3. taraflara iletilebilen güvenlik denetim kayıtları sağlar.

Runecast Analyzer 3.0 ayrıca düzenlenebilir bir PCI-DSS güvenlik kontrolü, daha hızlı bir yapılandırma analizi ve VM ortamlarına özgü uyumluluk düzenlemelerine karşı test edilmesini sağlamaktadır.

Runecast 3.0.1.0’ın en son sürümü vSphere 6.7 Güncelleme 3’ü desteklemektedir.

Runecast Analyzer 3.0 ücretsiz 14 günlük deneme sürümünü indirin.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN