Serkan DURAN IT Blog

Windows Admin Center Preview 1910.2 Yayınlandı

27.04.2020
943
Windows Admin Center Preview 1910.2 Yayınlandı

 

 

Microsoft bu sürümde, platformun erişilebilirliği hususunda ve çok sayıda hata düzeltmesi için güncellemeler içerdiği ayrıca, kullanıcı geri bildirimlerini dikkate alarak talep edilen bazı özellikler uyguladığını görebilmekteyiz.

 

 

 

Dosyalar aracında kes, kopyala ve yapıştır özelliği:

 

 

Dosyalar aracında bir klasör veya dosya seçtiğinizde, kullanıcılar dosyayı veya klasörü kesme veya kopyalama kullanabilir hale getirildi.

Bu yeni sürümde, başlatma seçeneği getirildi. Artık bir hizmeti yeniden başlatmak için başlatmaya ve durdurmaya gerek yoktur.

Diğer Güncellemeler:

Cluster quick update- cluster paneline, güncellemeler ilişkin “Uyarılar” bölümü getirildi

File upload – büyük bir dosya yükleme işlemi başarısız olduğunda, artık dosya yüklemeyi tekrar deneyebilirsiniz.

Virtual machine filters- Birden fazla filtre uygulanmış VM’lerin listesini görüntülerken, VM’ler bir süre sonra artık kaybolmayacaktır.

Azure Update Management login – Kullanıcılar Azure monitoring kurduktan sonra Azure güncelleme yönetimini kurmaya çalıştıklarında artık oturum açma hatası almayacaksınız.

Active Directory account creation- Active Directory Domain Services’de, karmaşıklık gereksinimlerini karşılamayan parolalarla hesapların oluşturulabileceği bir hata düzeltildi.

Partner extensions:

Windows Admin Center ekosistemi, Microsoft yeni iş ortaklıklarını genişletmeye devam ederken aynı zamanda mevcut iş ortakları ile güncelleme adımlarını birlikte yayınlayarak genişlemeye devam ediyor.

Azure Security Center genel kullanıma sunuldu:

Azure Security Center genel kullanıma sunuldu, WAC tarafından yönetilen sunuculara hibrit bulut güvenlik yetenekleri getirir ve tek tıklatmayla ASC tarafından güvenliğini sağlar.

HPE WAC extension genel kullanıma sunuldu:

HPE WAC, daha kolay yönetim için HPE Sunucu ve HPE Azure Stack HCI işlevlerini tek bir noktada birleştirir.  Kullanıcılara HPE sunucu altyapısını yönetmek ve izlemek için sunucu envanterine ve tanılamaya doğrudan HPE’nin iLO teknolojisini kullanır. Bu extensions kullanarak kullanıcılar:

 • Sunucularının sağlığına ve düzeltme seçeneklerine bakın (gerekirse)
 • Sunucu bileşenlerinin (işlemci, bellek vb.) Ve BIOS ayarlarının özelliklerini görüntüleme
 • Cluster sağlığını ve node tutarsızlıkları

QCT Management Suite güncellemesi:

QCT Management Suite, kullanıcıların Windows Server hyper-converged altyapısını ve QCT sistem yapılandırma bilgilerini tek bir kontrol panelinden yönetmelerine ve izlemelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Sürüm 2.0.0’a yükseltme ile birlikte düzeltmeler ve eklemeler şunları içerir:

 • Tool genelinde bug ve yazım hataları düzeltmeleri
 • Disk, Firmware ve Ayarlar sekmesinde HCI modu desteği
 • HCI modunda dialog panellerinin ve drop-down eklenmesi
 • Redfish desteği için BMC hesap ayarları

Bilinen Sorunlar:

 • Virtual Machines tool performance line charts are styled incorrectly  Bu, bir sonraki Yayın Adayı derlemesinde düzeltilecektir.
 • Azure Monitor onboarding   “manage as” kimlik bilgilerini kullanarak bir sunucuyu veya cluster yönetiyorsanız, onboarding başarısız olabilir.
 • Network –Bir Azure Ağ Bağdaştırıcısı yapılandırdıysanız, Microsoft Azure Sanal Ağ Ağ Geçidi Adresi altındaki değer bridge olarak biçimlendirilir, ancak geçersiz bir adrese yol açabilmektedir.
 • Chrome users may see 403 Forbidden response from WAC after upgrading – Çözümü tüm açık chrome sekmelerini kapatmaktır (çalışan chrome.exe işlemi olmadığından emin olun). Chrome yeniden başlatıldıktan sonra her şey normal şekilde çalışacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN