Serkan DURAN IT Blog

NAKIVO Backup & Replication v10.8’deki Yenilikler

25.01.2023
837
NAKIVO Backup & Replication v10.8’deki Yenilikler

NAKIVO Backup & Replication v10.8 sürümü beta halini geçtiğimiz günlerde beta yazısını hazırlamıştım. Açıklanan sürümü anlatmaya geçmeden IT ekipleri için günceleme veya yeni sürüme geçişin neden önemli olduğuna değinmek istiyorum.

Güncellemeler ne işimize yarayacak? Her yeni sürüm, güvenilirlik, performans ve güvenlik iyileştirmelerinin yanı sıra müşteri ihtiyaçlarına ve gelişen teknolojilere dayalı yeni işlevsellik getirir.Eklenen özellikler ve iyileştirmeler üretkenliği artırır, kullanılabilirliği artırır ve en son teknolojiden tam olarak yararlanmanıza olanak tanır.

Nakivo’nun açıkladığı v10.8 sürümde neler var inceleyelim;

MSP Konsolu

Tüm müşterilerin tek merkezden yönetin;

Bağımsız NAKIVO Yedekleme ve Çoğaltma dağıtımlarına sahip istemcileri, çözümün çok kiracılı dağıtımınıza uzak kiracılar olarak ekleyin.Uzak ve yerel kiracıların veri koruma etkinliklerini birleşik bir MSP panosundan kolaylıkla yönetin ve izleyin.

 
Resim-1

vSphere 8 GA Desteği

En son sürüm için kesintisiz koruma.

VM’lerinizin ve uygulama verilerinizin güvenilir veri korumasını sürdürürken VMware’in en son teknolojilerinden yararlanmak için en son vSphere 8’e yükseltin.vSphere 8 sanal makinelerinin yedeklenmesi, replikasyonu ve felaketten kurtarılması için NAKIVO Backup & Replication v10.8 kullanın.

S3-Uyumlu Nesne Depolama Desteği

Hibrit kurulumlar için verimli yedekleme hedefleri.

Maliyetlerden tasarruf etmek ve veri aktarım sürelerini iyileştirmek için yedekleri S3 uyumlu nesne deposunda saklayın.Bulut nesne depolamasıyla uyumlu şirket içi yedeklemeler için S3 API’yi kullanan depolama platformlarında depolar oluşturun.Yedekleme verilerini fidye yazılımlarından ve yanlışlıkla silinmelerden korumak için kurtarma noktalarını değiştirilemez hale getirin.

Resim-2

Banttan Doğrudan Veri Kurtarma

Daha hızlı, daha basit sanal makine kurtarmaları.

Tam sanal makineleri ve EC2 bulut sunucularını, teyp ortamında depolanan yedeklemelerden doğrudan altyapınıza kurtarın.Belirli sanal makineleri geri yüklerken, önce bir hazırlama havuzu kullanmayarak kurtarma sürelerini iyileştirebilirsiniz.Desteklenen platformlar VMware vSphere, Microsoft Hyper-V, Nutanix AHV ve Amazon EC2’dir.

İyileştirilmiş Yedek Kaydı Tutma

İş programlarını ve saklama ayarlarını tek bir adımda yapılandırmak için basitleştirilmiş bir sihirbaza geçin.Bu iyileştirme, her zamanlama için saklama ayarlarını belirtmenize ve kurtarma noktaları için son kullanma tarihlerini belirlemenize izin vererek size daha fazla kontrol ve esneklik sağlar.

Resim-3

Yedekleme Önceliği

Öncelik düzeyini (1’den 5’e kadar) ayarlayarak en kritik işlerin önce çalıştırıldığından emin olun.Öncelik düzeyi 1’i kuyrukta ilk işlenmesi gereken işlere atayın ve çözüm için kaynakları daha yüksek öncelikli işlere kullanılabilir olur olmaz tahsis edin.

İşleri Birleştir

Aynı türdeki ve aynı platformdaki işlerin içeriğini tek bir işte birleştirin.Veri koruma faaliyetlerini düzenli tutmak ve kritik iş yüklerinin yönetimini basitleştirmek için yedekleme, yedek kopyalama ve replikasyon işlerini tek bir işte toplayın.

Kalıcı Yetki Tanımla

VM kimlik bilgilerini girmeye gerek kalmadan dosya düzeyinde kurtarmayı daha güvenli bir şekilde gerçekleştirin.Konuk işleme için VM’lere kalıcı bir aracı yükleyerek çözümün VM konuk işletim sistemiyle iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz.Bu iyileştirme, kurumsal ortamlardaki veri korumasını kolaylaştırırken güvenlik ilkeleriyle uyumluluğu sağlar.

NAKIVO Backup & Replication v10.8 indirin

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN