Serkan DURAN IT Blog

NAKIVO Backup & Replication v10.1’deki Yeni Özellikler

23.09.2020
1.227
NAKIVO Backup & Replication v10.1’deki Yeni Özellikler

 

Uzun zamandır NAKIVO Backup & Replication, backup yazılımı hakkında sizlere bilgi vermeye çalışıyorum kendi ortamlarımda lab olsun veya canlı senaryolarımda tecrübe etmemden dolayı Nakivo’nun ne denli hayat kurtarıcı olduğunu bir çok kez yaşadım.Bilmeyenler için Nakivo’nun  ne olduğunu kısaca özet geçerek sonrasından yeni sürümü olan v10.1’deki harika iki özellikten bahsedeceğim. Nakivo,  sanal ve fiziksel, bulut ve SaaS ortamlarında iş verilerinin korunması için hızlı, güvenilir ve uygun fiyatlı bir çözümdür.Yazılım, yedekleme performansını artırmak, güvenilirliği artırmak ve kurtarma işlemlerini otomatikleştirmek için çok çeşitli gelişmiş özellikler sunarak zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar.

V10.1 Beta’daki Yenilikler Neler?

 • OneDrive Bussiness Yedeklemesi
 • ve HPE StoreOnce Katalizör Entegrasyonu

OneDrive İş Yedeklemesi

OneDrive Bussiness Yedeklemesi

Belgelerinizi, ortak dökümanlarınızı, sunumlarınızı ve diğer iş verilerinizi fidye yazılımı saldırılarından, yanlışlıkla silmelerden ve donanım arızalarından korumak için OneDrive İş hesaplarınızı yedekleyin.İhtiyacınız olan öğeleri orijinal veya özel konuma olarak geri yükleyebilirsiniz ve tek bir dosyaya erişmek için OneDrive hesabının tamamını kurtarmanız gerekmez.

HPE StoreOnce Katalizör Entegrasyonu

HPE StoreOnce Katalizör Entegrasyonu

NAKIVO Backup & Replication, sanal ortamlar için kaynak tarafında tekilleştirme sağlamak için HPE StoreOnce Catalyst ile entegre olur.Yalnızca tekilleştirilmiş yedekleme verilerini HPE StoreOnce cihazlarına göndermek için StoreOnce Catalyst protokolünü kullanın.Daha hızlı yedeklemeler elde etmenin, depolama alanından tasarruf etmenin ve ağ trafiğini azaltmanın yanı sıra, HPE StoreOnce sistemlerinde depolanan yedeklemelerden ayrıntılı ve tam sanal makine kurtarmaları için gelişmiş performans elde edersiniz.

QNAP, Synology, ASUSTOR, Western Digital veya NETGEAR NAS cihazları ile Nakivo SMB veri merkezleri ve uç noktaları için hiper birleştirilmiş veri koruması ve sürekli veri kullanılabilirliği sağlayabilirsiniz.

Nakivo v10.1 üzerinde örnek senaryolar;

 OneDrive Bussines Yedeklemesi

 • NAKIVO Backup & Replication’da bir Microsoft 365 Yedekleme Havuzu oluşturun.
 •  Microsoft 365 hesabı ekleyin.

Aşağıdaki iki seçenekten birini seçin:

Senaryo 1:

 1. OneDrive hesabı için bir yedekleme işi oluşturun.
 2. İşi 2 kez çalıştırın.
 3. Yedeklemelerin her biri için en son kurtarma noktasından bazı dosyaları kurtarın.

Senaryo 2:

 1. En az 50 GB veri içeren 1 OneDrive hesabı için bir yedekleme işi oluşturun.
 2. İşi 2 kez çalıştırın.
 3. En son kurtarma noktasından bazı dosyaları kurtarın.

 HPE StoreOnce Katalizör Entegrasyonu

 • Catalyst desteğine sahip bir HPE StoreOnce cihazında bir Yedekleme Havuzu oluşturun.
 • Yeni oluşturulan Yedekleme Deposuna bir VM için bir yedekleme işi oluşturun.Tam bir yedekleme ve ardından sanal makinenin artımlı bir yedeklemesini oluşturmak için işi 2 kez çalıştırın.
 • Flash VM Boot ile VM’yi en son kurtarma noktasından ön yükleme yapın. Düzgün çalıştığını doğrulamak için kurtarılan makinede oturum açın.
 • En son kurtarma noktasından tam bir sanal makine kurtarma işlemi çalıştırın.Düzgün çalıştığını doğrulamak için kurtarılan makinede oturum açın.

 

NAKIVO Backup & Replication ile, VM yedekleme yönetiminde harcadığınız her saat maliyet tasarrufuna dönüştürülebilir. NAKIVO Backup & Replication kurulum ve konfigürasyon açısından kaynak açısından verimli. NAKIVO Backup & Replication’da  ihtiyacımız olan şey mevcut.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN