Serkan DURAN IT Blog

NAKIVO Backup & Replication v9.4 Beta Yayınlandı

30.04.2020
1.263
NAKIVO Backup & Replication v9.4 Beta Yayınlandı

 

 

NAKIVO Backup & Replication v9.4 Beta sürümü yayınlandı. İşletmenizin veri kesintilerin etkisini en aza indirmek için yeni araçlar ve özellikler eklenerek emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

 

 

 

 • Amazon S3’e Backup
 • Microsoft Exchange için Instant Object Recovery
 • Microsoft Active Directory için Instant Object Recovery
 • Instant Physical to Virtual Recovery
 • Role-Based Access
 • Backup of Fault-Tolerant VMware VMs

 

 

NAKIVO Backup & Replication v9.4 Beta sürümünü indirin, Beta Programına kaydolun, beta program gereksinimlerini tamamlayın ve ücretsiz bir Amazon eGift Kartı kazanın.

 

Amazon S3’e Backup

 

NAKIVO Backup & Replication v9.4 Beta ile VM’lerin ve fiziksel sunucuların yedeklerini ve yedek kopyalarını doğrudan Amazon S3  gönderebilirsiniz.Depolama alanını ve ağ yükünü azaltmak için, NAKIVO Backup & Replication, Amazon S3’e ilk tam yedeklemeden sonra artımlı yedekleme gerçekleştirir.Dahili veri sıkıştırması ayrıca depolama alanını optimize etme ve kurtarmayı hızlandırma esnekliği sunar, çünkü kurtarma işlemi sıkıştırılmış bir yedeklemeden önce sıkıştırmasını açmadan gerçekleştirilebilir. Yedekler Amazon S3’e restore işlemi için birden fazla yönetem ile geri dönüş seçeneğine sahip olacaksınız.

 

 • VMs kurtarmadan tek tek dosyaları ve klasörleri geri yükleme
 • Sıkıştırılmış VM ve sunucu yedeklemelerini hızlı bir şekilde kurtarmak için Flash VM Boot’u kullanabilirsiniz
 • Microsoft Exchange, Active Directory ve SQL Server için Instant Object Recovery
 • Amazon S3’teki uygun fiyatlı ölçeklenebilirliği, NAKIVO Backup & Replication tarafından sağlanan kapsamlı veri Backup & Replication ile birleştirin.

 

Microsoft Exchange için Instant Object Recovery – Microsoft Active Directory için Instant Object Recovery

 

 

 • Sürüm 9.4, Microsoft Exchange için Instant Object Recovery mevcutta kurulu gelmektedir ve nesneleri orijinal konumlarına geri yüklemenize olanak tanır.
 • Active Directory veritabanlarına kolayca erişin ve seçilen nesneleri ve conteinerleri doğrudan sıkıştırılmış ve tekilleştirilen yedeklemelerden recovery özelliği
 • Microsoft Exchange veritabanlarına anında gözat ve e-posta gibi seçili nesneleri doğrudan sıkıştırılmış ve tekilleştirilmiş yedeklemelerden recovery özelliği
 • Seçilen öğeleri kaynak sunucuya recovery veya doğrudan yeni bir konuma aktararak recovery özelliği

 

Microsoft Exchange ve Active Directory için Anında Nesne recovery, verilerinizin tutarlılığını korumaya yardımcı olurken BT kesintileri durumunda kesinti sürelerini önlemenize yardımcı olur.

 

 

Instant Physical to Virtual Recovery

 

Fiziksel makine yedeklemelerinden VMware VM’lerini çalıştırmak için NAKIVO’nun Flash VM Önyükleme işlevini kullanabilirsiniz.Kriitik bir fiziksel makine sorun yaşıyorsanız , ve bu makineyi sanal bir ortamda çalıştırmak için çökmüş fiziksel makinenin yedek dosyalarını kullanabileceğiniz anlamına gelir.

 

Role-Based Access

 

NAKIVO Backup & Replication v9.4 Beta ile artık kullanıcıların erişim haklarını ve bu kullanıcıların kullanabileceği işlemleri yapılandırmak mümkün hale getirildi.Bu rol tabanlı kontrol sistemi, kullanıcılara yapabileceklerini ve görebilecekleri bilgileri sınırlandırmak için tanımlanmış roller atayarak çalışır.Kullanıcılar üzerindeki bu tür kısıtlamalar, insan hatası olasılığını azaltır, yetkisiz kullanıcılara erişimi reddeder ve yönetim yükünü azaltır.

 

Backup of Fault-Tolerant VMware VMs

 

NAKIVO Backup & Replication v9.4 Beta artık Fault-Tolerant  VMware VM’lerini yedekleyebilir ve kurtarabilir özelliğine sahip .Fault-Tolerance, primary VM ile mantıksal olarak aynı olan replica secondery  VM’yi otomatik olarak oluşturarak çalışır.Bu, primary VM’de yapılan değişikliklerin anında secondery l VM’ye uygulandığı anlamına gelir.

 

Bir arıza meydana gelirse, Fault-Tolerant  VM’ler, kayıp veya hasarlı primary VM’den aynı secondery VM’ye anında geçerek kullanıcıların kesintiyi fark etmeden işlemlerine devam etmelerini sağlar.Bu, işletmelerin iş sürekliliğini güçlendirirken kesinti süresini ve veri kaybını en aza indirmesine yardımcı olur.

 

Yeni özellikleri ve geliştirmeleri denemek içinNAKIVO Yedekleme ve Çoğaltma v9.4 Beta sürümünü indirin.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN