Serkan DURAN IT Blog

Windows 10 Fotoğraf Paketi Açılamadı Düzeltmesi

16.07.2019
2.665
Windows 10 Fotoğraf Paketi Açılamadı Düzeltmesi

 

Teknoloji kullanmanın nimetlerinden faydalanırken kullandığımız uygulamaları zaman zaman çalıştırma sorunları yaşayabiliyoruz Hayatımızın vazgeçilmezi olan fotoğraflarımız günlük yaşantımızın bir parçası haline geldi. Blog yazıları ve içeriği oluşturduğum için fotoğrafla ile sıkça benimde kullandığım fotoğraf yakalama ve düzenleme uygulamaları kullanmaktayım, bu gibi işlerimi görmek için Windows 10’da fotoğraflarımı hızlı bir şekilde önizlemek veya görüntülemek için, Windows 10 Fotoğraflar uygulamasını kullanıyorum fotoğrafınızı yerleşik uygulama kullanarak hızlı bir şekilde görüntüleme işlerimizi bir hayli kolaylaştırıyor. Windows 10 fotoğraflarda görüntüleri açmaya çalışırken bilinmeyen bir nedenden dolayı aşağıdaki mesaj ile karşılaşabilirsiniz

Sorun gidermek için yeniden başlatmayı, güncellemeleri yüklemeyi vb. işlemlerini yapmama rağmen düzelmedi peki sorunu nasıl giderebiliriz?


Resim-1

Windows 10 Fotoğraf Paketi Açılamadı Hatası

Windows Fotoğrafları uygulaması, Windows 10 ile birlikte yüklenen varsayılan uygulamalardan biridir Windows 10 Apps yapılandırmasında bulunan Windows Mağazası arabirimiyle yönetilmektedir. Paketin açılamayan hatayı gidermek için Windows 10 Fotoğraflar Uygulamasını nasıl sıfırlayabileceğimizi birlikte bakalım.

Windows 10 Fotoğraf Paketi Açılamadı Düzeltmesi

Windows 10 Fotoğraflar uygulamasını reset sorunumu çözümü. Sıfırlama işlemine Microsoft sorun giderme KB’sinde açıklamasına erişebilirsiniz.

 • Ayarlar sayfasından onarım seçenekleri
 • Start   düğmesini, ardından seçmek  Settings  > Apps > Apps & features.
 • Düzeltmek istediğiniz uygulamayı seçin.
 • Uygulamanın adı altındaki Advanced options
  bağlantısını seçin  (bazı uygulamalarda bu seçenek yoktur). Açılan sayfada, mevcutsa Onar’ı seçin. Mevcut değilse veya sorunu çözmezse, Sıfırla’yı seçin.
 • Repair options from the Control Panel
 • Görev çubuğundaki arama kutusuna  Control Panel
  ve sonuçlardan seçin.
 • Seç  Programs Programs and Features.
 • Düzeltmek istediğiniz programı sağ tıklayın ve Repair seçin  veya mevcut değilse, Change seçin. Ardından ekrandaki talimatları izleyin.
 • Burada Microsoft tarafından listelenen adımları izleyerek Windows 10 Ayarlarını açın. Uygulamalar bağlantısını seçin.


Resim-2

Windows Fotoğrafları Uygulamasını sıfırlamak için Windows Ayarları Uygulamalarını Başlatma

Sol taraftaki Uygulamalar menüsünün altındaki Uygulamalar ve Özellikler bağlantısını tıklamanız yeterlidir. Aşağı kaydırın ve Fotoğraflar’ı seçin.


Resim-3

Uygulamalar ve Özellikler menüsü altındaki Fotoğrafları Bulma

Açılan yapılandırma penceresinin altında,yapılandırma Penceresinin altındaki Sıfırlama işlevidir.

Bu sıfırlama düğmesinin işlevi ve özelliği, telefonlardaki mobil uygulamalarda alıştığımız uygulamagörünümüne çok benzer. Penceredeki açıklamada görebileceğiniz gibi “Uygulama düzgün çalışmıyorsa, sıfırlayın. Bu uygulama yeniden yüklenecek ve varsayılan ayarlarına geri döndürülecek. Belgeleriniz etkilenmeyecek “.


Resim-4

Fotoğraflar Uygulamasını varsayılanlara sıfırlama

Tıkladığınızda Reset öncelikle bir çeşit onay kutusunu alacak. Sıfırladığınız herhangi bir uygulamada burada küçük bir uyarı. Bu, tercihleriniz ve oturum açma ayrıntılarınız dâhil olmak üzere uygulamanın bu cihazdaki verilerini kalıcı olarak siler.


Resim-5

Fotoğraflar uygulamasının sıfırlanmasını onaylama

Reset (Sıfırla) düğmesinin yanındaki yeşil onay kutusundan ayrı olarak sıfırlamanın başarılı olduğunu belirten bir açılır iletişim kutusu göreceksiniz.


Resim-6

Fotoğraflar uygulamasının sıfırlanması işlememiz başarılı oldu.

Ayarları sıfırladıktan sonra, fotoğrafları tekrar fotoğraf uygulamasıyla ön izleme yaparak açabiliriz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Serkan DURAN